Model Andrej Pejić búra predsudky aj móla. Viete čo je to Femiman?

0
1479

picMonkey ColageŽe ste o ňom ešte nepočuli? Na Slovensku toto meno ešte nie je známe, avšak pri skloňovaní módnych prehliadok svetového formátu toto meno nesmie chýbať. Dnes má tento muž už 22 rokov a pozná ho celý svet módy.

Hurikán femiman
Móda vždy potrebovala niečo prevratné, revolučné, inovatívne. Skrátka niečo nové a neznáme. Kríza bohužiaľ doľahla aj na svet módy a preto návrhári hľadajú niečo unikátne. A takýto Andrej je.
Ak práve rozmýšľate čo za slovo femiman sme si vymysleli, tak to nie my. Vymyslel ho svet na extrémne prispôsobivého modela Andreja. Slovo femiman je nový termín nazývajúci ženomuža. Dobre čítate. Ženomuž, nie transsexuál. Je plnohodnotný muž, ktorý začínal s mužským modelingom, avšak keď pracoval v najznámejšom fastfoodovom reťazci, všimli si ho a dostal ponuku predvádzať ženské modely.

Na opätkoch je ako doma
S disciplínou chôdza v opätkoch nemá problém. Začínal s tým už od šestnástich rokov, ale zdokonalil sa až pri fotení keď našiel pár vysokých topánok. O pár mesiacov na to, sme mali možnosť ho vidieť na módnej prehliadke vo vysokých čiernych kožených čižmách. Pokiaľ si myslíte, že ženské modelky mu závidia alebo ho nenávidia za to, že im kradne prácu, nie je to tak. Teda, tvrdí, že u žien nikdy neviete, lebo sú zákerné, ale vraj ešte nemal žiaden konflikt.

Nepotrebuje diéty a aj tak má dokonalú postavu
Nikdy nedržal diétu a nikdy to od neho nikto nečakal. Jeho postava je prirodzene dokonalá a nemusí sa v ničom obmedzovať, aj keď si svoju postavu prirodzene sleduje. Kým robil iba mužského modela, cvičil aby mal svalnatejšie ramená, dnes to však nie je potrebné. Nikto nečaká, že pri predvádzaní napríklad svadobných šiat bude mať svalnaté ruky. Aj napriek všetkému, dokáže obliecť aj modely, ktoré neoblečú 180-centimetrové modelky bez kriviek.

Čo na to jeho rodina a aké má plány do budúcnosti?
Pokiaľ si myslíte, že ho jeho rodina zavrhla, nie je to tak. Mama síce musela predýchať keď videla svojho syna kráčajúc po móle vo vysokých opätkoch a ženských šatách. Teraz je však jeho veľkou fanúšičkou a drží mu palce. Sláva mu do hlavy ešte nestúpila, aj keď patrí medzi 50 najúspešnejších mužských modelov, chce na sebe ďalej pracovať a študovať. A pokiaľ ide o lásku, tvrdí, že na ňu nemá čas ani náladu. Avšak chce sa raz usadiť. Chce si kúpiť farmu, pestovať na nej ovocie, chovať sliepky a vychovávať množstvo adoptovaných detí. Či sa tento femiman prepracuje z mužskej elity aj do ženskej si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Už teraz je však isté, že tento mladík urobil prevratnú revolúciu vo svete módy.