Ministerstvo zahraničných vecí neodporúča cestu do Egypta

0
1459
Egyptská vlajka
Egyptská vlajka

Už je to jasné. Ministerstvo zahraničných vecí neodporúča cestovať do Egypta. Správu vydalo len pred malou chvíľou. Hoci sú dovolenkári s dovolenkou spokojní zrejme aj pre tlak z každej strany vydalo ministerstvo túto správu. Dojímavé sú ale titulky v médiách, ktoré hovoria o najvyššom stupni ohrozenia, o vysokom stupni nebezpečia a iných megalomanských titulkoch, ktoré sa pritom nikde nespomínajú v pôvodnej správe samotnej. Dúfam, že si pisatelia týchto článkov na veľkých serveroch prečítajú čo dali do tituliek a zmenia ich. Kým aj u nich titulka vystraší, v článku nie je nič, čo by najvyššiemu stupňu nasvedčovalo.

Tlačová správa ministerstva:
V súvislosti so zhoršujúcou sa bezpečnostnou situáciou v Egypte sprevádzanou početnými útekmi väzňov z egyptských väzníc a predĺžením zákazu vychádzania (od 15,00hod. do 08,00 hod.) Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským občanom v najbližších dňoch necestovať do Egypta.

Občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Káhire na tel. č. 0020 233357544, prípadne na satelitnom spojení +882 16 3333 5718 alebo sa môžu obrátiť na Stredisko MZV SR pre pomoc a služby občanom 004212 5978 5978.
To isté odporúčame našim občanom, ktorí hľadajú spôsob, ako z Egypta odcestovať.
Rezort diplomacie je zároveň v stálom kontakte s cestovnými kanceláriami v SR a má prehľad o voľných dopravných kapacitách. Oceňujeme pritom ich záujem a ochotu komunikovať a spolupracovať pri ochrane záujmov, zdravia a životov našich občanov.

Našim občanom si dovoľujeme pripomenúť, aby MZV SR o svojom pobyte informovali prostredníctvom registračného formulára občanov SR cestujúcich do zahraničia. (www.mzv.sk/Register). Prípadne, aby tak urobili občania, ktorí vedia o pobyte svojich príbuzných v Egypte.

zdroj: MZV