Metlobal ako populárny šport na školách …a ako vyzerá zlatá strela?

0
6737
Autor: Anton Bielousov
Autor: Anton Bielousov

Pre tých, ktorí ste svoju soviu poštu nedostali – nezúfajte. Niektoré vychytávky Rokfortu môžete absolvovať aj na svojej „normálnej“ škole. Vraj mukli nevedia hrať metlobal ….opak je pravdou a dokazuje to aj čoraz väčšia popularita tejto skupinovej aktivity v školách po celom svete, čudujsasvetu, v rámci telesnej výchovy.

Muklovský metlobal „vynašli“ kamaráti Xander Manshel a Alex Benepe, študenti Middlebury College v americkom Vermonte pred desiatimi rokmi.

Dnes sa táto trošku upravená, no nemenej zábavná verzia metlobalu hrá spolu na 1200 školách v šiestich krajinách.

Autor: BenHollandPhotography
Autor: BenHollandPhotography

Pravidlá sa veľmi nelíšia od pôvodnej verzie metlobalu z knižiek a filmov, samozrejme odhliadnuc od faktu, že by bolo veľmi ťažké zohnať v domácich potrebách metlu, na ktorej vzlietnete. Tento meší nedostatok však rozhodne nerobí hru menej zábavnou. Práve naopak. Behať po ihrisku v skupine s metlami medzi nohami je podľa nás dosť zábavné.

a viete ako vyzerá „muklometlobalovská“ zlatá strela? Takto. Nevieme, či aj hráči tohto metlobalu sú takí horliví strelu chytiť ako Potter, zlatá gulička s krásnymi krídlami totiž bola o chlp príťažlivejšia ako …ehm toto:

autor: ivto.info
autor: ivto.info

Steven Dowle, učiteľ, ktorý založil metlobalový klub na svojej škole vraví, že touto aktivitou na hodinách telesnej výchovy je schopný do hry angažovať aj žiakov, ktorí predtým o aktivity nejavili najmenší záujem. Takže introverti a „socially awkward people“, zoberte babkám metly a ide sa na to!

Tento druh športu sa ocitol dokonca už aj v hollyvoodskom trháku. Pamätáte sa na komédiu „Stážisti“ z roku 2013? Owen Wilson a Vince Vaughn v ňom hrali stážistov pre firmu Google a medzi skupinovými aktivitami sa vo filme ocitol práve metlobal.

zdroj: 411mania.com
zdroj: 411mania.com

Ak sa vám hra zapáčila, skúste presvedčiť svojich učiteľov telesnej, aby ste si raz …alebo viackrát… namiesto vybíjanej zahrali metlobal. Ak ste už zo školy vyrástli, nezúfajte. Zavolajte kamarátom a zorganizujte si vlatný zápas. Zábava a strelené fotky, ktoré môžete zavesiť na sociálne siete, je zaručená.