Novinka! McDonald’s zavádza „bezodné“ hranolky

0
4579

Ak máte radi McDonald’s a neviete sa nikdy nabažiť hranoliek, máme pre vás dobrú správu! Gigantická svetová sieť fast foodu, alebo po Slovensky „rýchleho jedla“ testuje nový spôsob fungovania – za hranolky už nebudete musieť platiť! Zatiaľ však len v USA, no ak sa tento nový koncept fungovania v Amerike osvedčí, pravdepodobne sa rozšíri do celého sveta. No čo na to poviete, dali by ste si bezodné hranolky v McDonald’s?

All you can eat McDonald’s

Znie to ako sen, no aj sny sa stávajú skutočnosťou. Dnes, keď sa všetci snažia žiť zdravo a v súlade s prírodou prichádza americký gigant, McDonald’s s novinkou – prináša all you can eat hranolky, alebo v preklade – bezodné hranolky. V čom to spočíva? All you can eat reštaurácie poznáme najmä vďaka ázijským reťazcom, ktoré sa preslávili tým, že ponúkli ako prví takzvaný princíp „all you can eat“. Raz zaplatíte a jete do prasknutia. Tento nový biznis plán sa natoľko osvedčil, že sa rýchlo rozšíril do celého sveta. Tajomstvo all you can eat reštaurácií však neostalo dlho skryté a zákazníci postupne prišli na to, ako je možné, že môže all you can eat reštaurácia existovať.

all you can eat hranolky

Koľko kalórii majú hranolky z McDonald’s?

Jedny veľké hranolky v „mekáči“ majú až 515 kalórií (2154 kJ), čo je hodnota jedného hlavného jedla. Nutričná hodnota týchto hranoliek sa však na prvý pohľad nemusí zdať až tak veľmi škodlivá, nakoľko vás môže zmiasť percento odporúčanej dennej hodnoty pre dospelého človeka. Koľko dospelých ľudí však chodí do McDonald’s? Najpočetnejšími zákazníkmi sú práve deti a tínedžeri. V jednej veľkej porcii hranoliek sa nachádza 66 sacharidov, 0 gramov cukru a 6,1 gramov proteínu. Prekvapivé je, že hranolky obsahujú 0 gramov cholesterolu. Koľko sa tam však nachádza tukov? 24,2 gramov. Hranolky z McDonald’s až tak nezdravé nemusía byť, ak ich jete v správnom množstve, no správne množstvo nedodržíte, ak budete mať k hranolkám prístup non stop. (Zdroj: Calorieking).

priberanie mcdonald

Za koľko bude McDonald’s predávať bezodné hranolky?

Cena zatiaľ nie je známa, no špekuluje sa o tom, že to bude suma podobná cene hlavného menu (zhruba okolo 5 – 10 dolárov). Bezodné hranolky v gigantickej siete McDonald’s na Slovensko raz dorazia určite, no zatiaľ si ich môžeme „vychutnať“ len v USA. Pamätajte však na to, že všetkého veľa škodí a hranolky nie sú tou najzdravšou alternatívou stravovania.