Matka zosnulej herečky Brittany Murphy tvrdí, že ju zabil dom

0
2094

Brittany Murphy bola talentovaná americká herečka, známa najmä z filmov ako Narušenie, 8 míľa, Sin city – mesto hriechu, či ako hlas Glorie z filmu Happy feet. Herečka zomrela vo veku 32 rokov a príčina jej smrti nebola dodnes presne objasnená. Sharon Murphy, matka herečky však tvrdí, že Brittany zabil dom v ktorom žila.

Mladá herečka zomrela náhle, 20.12.2009 vo svojom dome v Los Angeles potom , ako skolabovala v kúpeľni. Za mŕtvu bola prehlásená o dve hodiny neskôr v nemocnici. Po vyšetrovaní, ktoré zabralo niekoľko mesiacov sa zistilo, že príčinou jej úmrtia bol zápal pľúc, chudokrvnosť zapríčinená nedostatkom železa a intoxikácia liekmi. Lieky ktoré brala boli legálne a na predpis, no vzhľadom na jej oslabený organizmus vraj prispeli k jej úmrtiu. Záver teda znel, že za jej smrť mohla nešťastná kombinácia liekov.

Tragédia sa tým však nekončí. Len šesť mesiacov po jej smrti skonal za veľmi podobných okolnosti aj jej manžel Simon Monjack. Ten bol pôvodne podozrievaný, že mal v úmrtí svojej manželky prsty. Podľa jeho mamy mal Simon zdravotné problémy už od januára toho istého roku. Jeho bezvládne telo našla matka Brittany 23. mája 2010. Príčinou smrti bola opäť pneumónia spojená s anémiou.

Ako možná príčina úmrtia mladého páru bola skúmaná i možnosť otravy toxickými látkami húb a plesní v dome. Ed Winter z Los Angeles County Department of Health (Oddelenie zdravia) však takúto príčinu odmietol pre nedostatok ukazovateľov, ktoré by niečomu takému nasvedčovali. Sharon Murphy to však považuje za absurdné a podľa nej nik dom poriadne nepreskúmal.

Sharon preto podala žalobu na firmu, ktorá dom postavila. Následne bola odškodnená v januári a to na základe priznania nedostatkov v konštrukcii pri práci na stavbe. Sharon však vraj chcela priznanie viny za smrť, čo už ale vzhľadom na odškodné a uzavretú dohodu nie je možné. Teraz pre zmenu žaluje Sharon právnikov, ktorí ju vraj úmyselne podviedli, aby sa vzdala práva na žalobu a celý prípad tým pádom zmietli zo stola.

Každopádne nech je pravda kdekoľvek, je smutné že vyhasli dva životy. Úprimne si myslím, že je veľká náhoda, že v priebehu pol roka zomrú za podobných okolností a na tom istom mieste dvaja mladí vitálni ľudia.
Ich dom by som nechcel ani zadarmo!

UPDATE 06.01.2012
práve som zistil zaujímavú informáciu. Dom v ktorom Brittany Murphy zahynula patril pred tým speváčke Britney Spears. Tá v ňom žila od roku 2001 a v roku 2003 ho predala za 3,85 mil USD práve Brittany. Tá si ho pred nasťahovaním dala ešte dodatočne upraviť.