Rozhorčenie ľudí pri SMS hre o horský byt a zapojenie Markízy

0
1766

Viacerí si myslia, že televízia Markíza si len kazí meno propagáciou SMS súťaže o horský byt v Oščadnici alebo v Bratislave. Pred mesiacom zákazníkov mobilných operátorov bombardoval spam, ktorý akoby doslova nútil ľudí, nech pošlú SMS v tvare BYT na číslo 123. Bez toho aby niekto vedel, že ho to bude stáť 2 € sa do súťaže nahrnulo mnoho ľudí.

Od spoločnosti Markíza je však nepekné, že pri jednom zapojení vás bude nechutne spamovať zrejme do konca súťaže. Súťaž trvá nejaký čas. Vyskúšali sme teda zaslať skúšobnú jednu SMS s tým, že bude naozaj len jedna. Sú tomu tri dni, čo bola odoslaná a už dorazila piata SMS, ktorá opäť akoby nútila poslať rýchlo ďalšiu, lebo výhra je tak blízko na dosah.

„Treba zvýšiť šancu a zaslať ďalšiu SMS, vylepšiť kredity za úžasnú cenu.“  Raz pošlete SMS a tie ďalšie vás presvedčia, že pre výhru nového bývania robíte primálo, musíte poslať viac. Takto masívna premyslená akcia Markíze prinesie obrovské zisky a potom je celkom samozrejmé, že bude mať na zaplatenie bytov. A ľudia to skúsia, pošlú aj desať SMS, len aby mohli byť v hre o byt. Podobným súťažiam sa nedá naozaj veriť. Obsadením Pavla Bruchalu ako moderátora síce táto akcia získala na imidži, ale hlúposť v celej súťaži musí uvidieť každý. Posielajme SMS a poskladajme sa na byty víťazom. Jedna skúšobná SMS presne odzrkadlila to, čo sa dalo čakať. Akonáhle prejavíte záujem o súťaž, ako arabský obchodník vás bude ťahať hlbšie a hlbšie, bude ponúkať, núkať až nútiť. Ďakujeme TV Markíza, že už tak chudobným ľuďom čo hľadajú bývanie pripravuje prekvapenie na účte.

Pre zábavné dokreslenie predstavy si stačí predstaviť, ak pošle za deň (pri tak masívnej reklame) 10 000 ľudí SMS a aspoň polovica z nich sa nechá šialenými presvedčovacími SMSkami presvedčiť na poslanie ďalšej. To je pri cene prvej SMS 2 € jednoducho vypočítané ako 30 000 € za deň a nerátame ešte tých, čo pošlú viac SMS a sms s textom BONUS, ktoré stoja dokonca 4 €. Naozaj úžasné. Ale biznis je biznis. Škoda len že tie SMS mňa osobne budia z môjho spánku na pracovnom stole… (Aj zlá reklama je reklama, zrejme hovoria si)