Majiteľov mobilov obťažuje SMS pôžičkový spam z čísla 0915095645

1
1558

Idú Vianoce. Jedno z najväčších svinstiev, s ktorým sa stretávame vo vyššej miere práve teraz, je lákanie ľudí na pôžičky. Aj tých televíznych reklám je o niečo viac. Bezradná situácia mnohých slovenských rodín tak získava pocit, že všade navôkol dostupné pôžičky sú vlastne bežným riešením problematickej situácie. Po pravde, osobne sa uskromním na menšie darčeky, ako pociťovať následky pôžičky po celý nasledujúci rok. Nás v redakcii vyslovene uráža, ak sa nám pôžičky snažia vliezť do domu cez letáky, do obývačky cez televíziu, do emailovej schránky cez pôžičkový spam, ktorého je už priveľa, no aby toto svintvo liezlo aj do mobilných telefónov a na utajené čísla, tak to je vrchol.

SMS pôžička SPAM

SMS prichádza z čísla 0915095645
V tejto chvíli sme v redakcii všetci do jedného, čo do svojho mobilu dostali túto SMS. Ponúka nám pôžičku práve teraz pred Vianocami a predstavuje, aké je to jednoduché, pretože nie je nutný ani ručiteľ. Nepoznáme firmu, ktorá toto ponúka, skrýva sa buď za limit SMS (ešte tam zopár znakov pritom vojde), alebo sa snaží utajiť do poslednej chvíle. Nepokladáme vôbec za férové a ani legálne to, že niekto ponúka tento druh služby cez mobilný telefón formou nejasnej SMS. Najmä, ak prípadná odpoveď „MAM ZAUJEM“ môže znamenať v akýchsi interných podmienkach zaviazanie sa k niečomu, čomukoľvek. Pokojne aj k darovaniu obličky.

Obsah tejto SMS:
NOVA POZICKA PRE KAZDEHO. BEZ SKUMANIA RUCENIA A POPLATKOV! DO 8800 EUR. AK MATE ZAUJEM POSLITE SMS ZAVOLAME VAM. V TEXTE SMS UVEDTE: MAM ZAUJEM.

Odporúčame sa správe a neznámej spoločnosti vyhnúť a to z nasledujúcich dôvodov:

  • je im absolútne jedno, kam to posielajú, pretože SMS spam dostane 14 ročné dievča, aj 70 ročná babička, firma, aj nezamestnaný. Dostali sme ho dokonca aj na čísla, ktoré sú utajené pred marketingovým odpadom a otravnými telefonátmi.
  • brať si pôžičku od spoločnosti, ktorá využíva takéto praktiky je asi zvláštne. Nemyslíte?
  • nemenujeme zodpovednú spoločnosť, pretože zodpovedná spoločnosť sa zatajuje, ako už bolo uvedené.
  • nie je jasný dôvod, prečo sme dostali túto SMS ak sme číslo nikde neuvádzali a je utajené
  • nesúhlasíme s SMS spamom. Aj preto sú niektoré čísla utajené, aby bol od toho pokoj
  • ponuka pôžičky nemá jasné podmienky a nie je jasné, k čomu všetkému sa zaväzujete vyjadrením súhlasu
  • pokiaľ vás správa obťažuje, alebo vyslovene uráža, odporúčame sa obrátiť na kontrolný úrad v NBS zaoberajúci sa pôžičkami a SOI.

1 komentár

  1. Máme kapitál, ktorý sa bude používať najmä na krátkodobom i dlhodobom horizonte od 5000 EUR do 1 000 000 EURO na každý seriózny človek, ktorí chcú tento úver úvery. 3% úrok v závislosti na rok pripravené množstvo pretože je špecifická nebude porušovať zákon o úžere. Môžete platiť na 3 až 25 rokov v závislosti od výšky pripravený. Je to na vás vidieť na mesačné platby. Pýtam sa ako rozpoznávanie rukou certifikované dlhu a tiež niekoľko častí poskytnúť.
    Email:Maria.bertoni01@Gmail.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ