Maďarskí extrémisti chcú tábory pre Rómov

1
1707

a kriminálnikov. Problém s neprispôsobivými občanmi sa takto radikálne má riešiť zriadením špeciálnych táborov, ktoré by strážila polícia a z nich návrat do bežnej spoločnosti by bol možný až po dokázaní, že sa človek mieni vrátiť medzi ľudí, hodlá pracovať a svedomito žiť. Podľa informácií zdroja je v plánoch strany prichádzajúcej s touto myšlienkou – v plánoch Jobbiku, že prvý taký tábor by mohol vzniknúť pri meste Miskolcz na severovýchode, kde je Rómov v krajine najviac a kde sa zrejme tento nápad dočká najväčšej podpory. Jobbik sa odvoláva na už roky zlyhávajúce plány zaviesť Rómov a problematické rodiny do života v krajine a mnohí stále problémoví problémy neprestajne robia. Proti je Viktor Orbán a jeho Fidész, ktorý by problém s Rómami skôr riešili cez zákony a políciu.

Bohužiaľ ani na Slovensku to nestačí. Mentalita a hodnoty v živote týchto ľudí sú celkom iné, ako tie naše a to poznať. Kultúra, vzťahy a zmýšľanie dvoch rozdielnych táborov sa nikdy neznesie. Možno by sme viac vítali, ak by opačná kultúra bola čistotná, vzdelaná, ochotná spolupracovať. U nás by však takéto plány ďaleko nedošli. Žiadna vládna politická strana by sa neodhodlala k žiadnym radikálnym krokom, veď v neskorších voľbách tvoria aj neprispôsobiví občania veľkú časť voličskej obce… Nuž ale čo sa Jobbiku týka, veľké ambície zriadiť tábory podobné koncentračným zrejme pošliape Európska únia. Veď uvidíme.

zdroj: Novinky.cz, euronews

1 komentár

  1. aspoň nejaká myšlienka. Aj jeden niekdajší policajný funkcionár mal za komunistov vynikajúci nápad ktorý predniesol na okresnej konferencii pre zjazdom vtedajšej komunistickej strany a behom pár dní bol bez zamestnania. Nebolo to nič nehorázneho – na západnom SLOVENSKU existuje i dnes osad kde sa niekedy sušilo perie ako odpad z hydiny a pridávalo sa do stravy ošípaním aj hydine a podobne. V tomto objekte boli aj takzvané býrešne domčeky o jednej izbe až do troch či štýroch miestností a ta&mchcel umiestniť nemenovaný týchto občanov aby boli pohromade, mali ubytovanie, prácu a to čo by zarobili by investovali na zveľadovanie obydlia či svojho zamestnávateľa. Ak by sa stal nejaký trestný čin predpokladalo sa, že policajti by poznali svojich občanov ktorí zabúdajú rešpektovať právny systém a išli by do tohto hniezda na isté vybrať osi z hniezda. Asi o niečo podobné sa pokúšali sa na Luníku 9 v Košiciach ale asi sa im to vymklo spod kontrole a na miesto očakávaného úspechu zostalo len zdevastované sídlisko. Kompetentný zamyslite sa nad tým, veď veľa – veľa projektov na riešenie rómskej otázky bolo aj za minulého režimu, treba sa poučiť a hľadať inšpiráciu aj z minulosti…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ