Maďarské provokačné „Trianon“ nálepky a prelep znaku SR na autách

1
1713

Dnešným tipom na článok od vás sú zaujímavé fotografie, ktoré hovoria o provokačných nálepkách na autách. V susednom Maďarsku totiž náš čitateľ narazil na označenie vozidiel, ktoré mali písmeno H v siluete mapy, nie však Maďarska, ale celého územia Trianonu, teda veľkého Maďarska, do ktorého patrilo aj Slovensko, časť Rumunska a ďalšie územie.

„Očividne otvorene mnohí vodiči vyjadrujú svoj názor, ako by mala mapa vyzerať. Zaujímalo by nás, čo by povedali na to, keď už oni by radi vrátili tvar mapy do jedného konkrétneho obdobia, keby niekto chcel vrátiť tvar mapy do doby ešte pred Trianonom, a možno ešte pred príchodom Maďarov, kým tu boli len Slovania. Nie je predsa týmto ľuďom, čo sú presvedčení o neomylnosti svojho názoru trápne stáť si na názore, keď každý vie, odkiaľ kto je a kedy sem prišiel? Srbi, Chorváti, Slováci, Ukrajinci, Bulhari, Rumuni, Poliaci, Češi sú všade naokolo. Na západnej strane Taliani a germánske národy a predsa sú tu stále nejaké nároky ojedinelých hláv, ktoré v skutočnosti nemajú hlavu ani pätu?“ Píše čitateľ MiCo

Na priložených fotografiách sú automobily s nálepkami o ktorých bola reč. Na tretej fotografii je podľa všetkého samotný Orbán v roku 2006, fotografie originál som našiel na linke uvedenej pod fotografiou. Na južnom Slovensku môžeme naraziť aj na automobily, ktoré majú modrú farbu na slovenskom štátnom znaku na ŠPZ prelepenú na zeleno. (MiCo)

Maďarské provokačné nálepky
Zdroj: http://belsoseg.blog.hu/2008/09/09/dorti_trianon

Vraj samotný Orbán s jeho autom a nálepkou Veľkého Maďarska

Provokačné nálepky na autá: Trianon, Veľké Maďarsko

http://reflex.freeblog.hu/

Majiteľom takto polepených áut prajeme ešte veľa šťastne najazdených kilometrov. Snáď príde čas keď tieto provokácie skončia a bude pokoj.

Aktualizácia: marec 2013 – odstrániť sme museli 8 chybných odkazov na už odstránené fotografie. Zostávajú pre ilustráciu aspoň dve.

Comments are closed.