Ľudia stoja za vyhodenou moderátorkou Kristínou Kormúthovou

0
1910

Kristína KormúthováZa moderátorkou športového spravodajstva Kristínou Kormúthovou, ktorú vyhodili z RTVS pre rasistický výrok na jej vlastnom, mimochodom súkromnom, Facebooku, sa momentálne postavila verejnosť. Obeť bulvárnej špinavej hry, kde novinári potrebovali z malého tak trochu opodstatneného hoci rasistického príspevku, vytvoriť obrovskú vec, sa podarila. Bežný človek si ani nemusel všimnúť „zlo“ v jej príspevku, pri obrovskom počte podobných a veľmi častých príspevkov z každej strany nám pripadá stratený medzi inými. Bulvár však až prehnaným riešením jediného príspevku na jej Facebooku vyvolal nátlak na vedenie Slovenskej televízie a opakovaným vŕtaním a povzbudzovaním rómskej strany začala vec gradovať. Grády tomu pridal hlavne pôvodca celej kauzy, nemenovaný denník po vyžiadaní reakcií známych slovenských Rómov a celá záležitosť nabrala obrovské rozmery umelým typicky bulvárnym spôsobom. Verejnosť však predsa len stojí za Kristínou Kormúthovou. Na Facebooku vznikla stránka, ktorá vyjadruje podporu jej osobe a spája ľudí s rôznymi názormi, no stále stojacimi za moderátorkou.

Napriek tomu, že svoj príspevok verejne oľutovala a následkom je aj strata zamestnania, bulvár jej nedáva pokoj. Pokiaľ chcete sami symbolicky vyjadriť podporu moderátorke, prípadne zostať v obraze a dozvedieť sa napríklad aj to, či zlodej, ktorému bol príspevok určený, bol vôbec potrestaný, informácie môžete nájsť aj priamo tam. Len v tejto chvíli sa tam nachádza necelých 22 000 Slovákov, ktorí vyjadrujú svoj názor.

Facebook stránka: Stojíme za Kristínou Kormúthovou

Aktualizácia 2. júla 2014: uvedené Facebook stránky sa prejavili ako typický projekt špekulanta, ktorý v skutočnosti nemal čisto záujem pomôcť moderátorke, ale zarobiť. Stránky totiž po utíšení kauzy začali zverejňovať reklamu iným stránkam a pomáhať im tak vo viralite. Príspevky na nástenke pritom nemajú žiadnu spojitosť s prípadom Kristíny Kormúthovej a skôr majú komerčný charakter. Po tom, čo sa na stránke objavilo od nespokojných čitateľov pár príspevkov o tom, že nové príspevky neinformujú o ničom novom v prípade vyhodenej moderátorky, ale sú zneužívané na cielenie reklamy, sa správca stránky rozhodol zamedziť ďalším komentárom a v súčasnosti stránky plní reklamou bez toho, aby návštevníci mohli akokoľvek zasiahnuť, či protestovať proti obsahu. Zapchaté ústa všetkej opodstatnenej kritike tým dokázali, že stránky len zneužili konkrétny prípad a ľudí, ktorí chceli prejaviť svoj názor. Tí sú teraz obeťami špekulanta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ