Lipšic spamuje: Nová Väčšina ako nevyžiadaná pošta

0
1377

Lipšicova nová politická strana Nová Väčšina ešte ani poriadne nezačala a už sa chová tak trochu drzo. Dnes ak chce politická strana zaujať, musí tvrdo kritizovať chyby politikov súčasných. Inak tomu nie je ani v prípade, kedy pán Lipšic s priateľmi opäť vedia, čo je zlé a kto je pôvodca tohto zla, ale ako vždy nejde o nič nové. Návrhov je veľa, no skutkov málo. Už dnes sa však práve slovami prihovára strana Nová Väčšina ľuďom, no nebolo by na tom nič divné, keby nešlo o spam. Informovali nás o tom zhodou okolnosti z redakcie HOAX.sk a priebežne zisťujeme rozsah tohto spamovacieho vyčíňania.

Nová Väčšina spamuje

Slovenské firmy, spoločnosti a organizácie sú terčom spamu s ospravedlnením v tomto znení: „Túto informáciu vám poslal prípravný výbor politického hnutia Nová väčšina. Ak si už neželáte dostávať podobné e-maily, prosím, kliknite sem.“ Znie to absurdne? Znie. Po tom, čo rovnakú praktiku a zrejme možno ten istý tím používal pán Sulík, s rovnakými nekalými praktikami pokračuje Nová Väčšina. Nevyžiadaná pošta je najlacnejší druh reklamy. Zväčša sa v dolnej časti spamu dočkáte informácie, prečo ste dostali spam a ako sa odhlásiť. V tomto prípade si najlacnejší (rozumej v tomto prípade bezplatný) spôsob reklamy nerobil starosti s vyjadrením a napísal len toľko, že to poslal prípravný výbor.

Čo to v skutočnosti znamená?
Firemné adresy a rôzne adresy, pokojne jednotlivcov, súkromných osôb a kadekoho dostali nevyžiadaný email. Neskôr to bude opäť ďalšie hlásanie politických názorov. V nie každej firme majú znalosti a schopnosti odstrániť svoje adresy zo spamovacieho zoznamu. Tak ako v prípade Sulíka je možné, že budú niektoré firmy dostávať neustále emaily, ktoré nikto nechce. Politická strana vnucuje a ovplyvňuje svojim názorom obete jej spamu, hoci sa o nič také nežiadali. Samotnú firmu to nič nestojí, no zahráva sa s úradmi pre ochranu osobných údajov a v rámci firemných adries si len proti sebe pohnevá niektorých zamestnancov, majiteľov firiem a ľudí. Po Viagre, stoviek spamu o pôžičkách, rôznych podvodoch a podobne prichádza do našich schránok ďalší balast. Už druhá politická strana, ktorej nerobí problém spamovať a otravovať ľudí svojimi emailami.

Ešte že v tomto prípade mali aspoň tú slušnosť, že aj keď bez žiadneho oslovenia rovno vyhlasujú svoje názory, celkom hore aj dole sa nachádza odkaz na odhlásenie.

Prečo vec riešime?
Zvláštne je, že ak toto isté (pošle nevyžiadaný email) spraví 500 firiem a politikov, schránky bežného smrteľníka na vlastných serverov to nemusia vydržať a odhlasovať sa musíte nakoniec po jednom v každom jednom emaili vy. Odporcovia týchto názorov a zástancovia neškodnosti spamu, ktorých je žiaľ stále mnoho, si neuvedomujú reálne problémy, ktoré majú emailové schránky ľudí, firiem a viditeľných osobností. Iní ich registrujú do rôznych newsletterov, spamovaní a atď. Následne užívateľ s obrovským množstvom spamu si musí nájsť niekoho dôveryhodného, ktorému zaplatí celé hodiny presedenia na počítači, aby mu odklikával všetky odhlásenia z prijímania správ, ktoré si nikdy neobjednal, nikdy nechcel a ani nechce. Druhý spôsob, ako sa toho zbaviť je zriadiť si nový email. Niekedy je to však nemožné. Z pochopiteľných dôvodov je na Slovensku viac ako tisícka ľudí vyslovene naštvaných z praktík, spamovania a drzosti plničov emailových schránok bordelom a správami, ktoré nikto nechcel a nevládze sa odhlasovať s každou jednou. Viac o probléme spamu na Slovensku aj v tomto článku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ