Letisko v Bratislave má za sebou jedno z najlepších období

0
2203

Bol to skvelý polrok, počas ktorého padlo viacero významných čísel. Letisko M.R. Štefánika v Bratislave má totiž za sebou jedno z najlepších období od začiatku svojho prevádzkovania, pričom vyhliadky do najbližších mesiacov sú rovnako optimistické.
letisko ba

Koniec júla je už tradične obdobím, počas ktorého sa vyhodnocujú polročné výsledky, na základe čoho vznikajú štatistiky informujúce verejnosť o vývoji v jednotlivých oblastiach. S hodnotením, a treba vyzdvihnúť, že maximálne úspešným, prišlo v jeho závere aj vedenie bratislavského letiska, ktoré ponúklo verejnosti prehľad o aktuálnych číslach prinášajúcich samé dobré správy.

Počet cestujúcich vzrástol až o 22%

Podstata celého úspechu, ktorý obletel slovenské média, spočíva v náraste počtu cestujúcich, ktorí prešli počas prvého polroka našim najväčším letiskom. Celkovo bolo vybavených vyše 717 000 pasažierov, čo je v porovnaní s minuloročným prvým polrokom viac o celých 22%.

Skvelé výsledky z prvých šiestich mesiacov potvrdzujú aj slová generálneho riaditeľa Ivana Trhlíka, ktorý zhodnotil výsledky veľmi pozitívne: „Ide o jeden z historicky najvýraznejších nárastov počtu vybavených cestujúcich a významný percentuálny nárast aj v porovnaní s letiskami okolitého regiónu.“
Letisko v BA 4

Pribudli aj nové lety z Bratislavy

Ďalším vynikajúcim ukazovateľom, ktorý priniesol výrazný nárast, je celkový počet vzletov a pristátí, ktorý sa v prvom polroku dostal na fantastické číslo 11 900. Aj  v tomto prípade ide o nárast, konkrétne o 9%. Výrazný podiel má na tom posilnenie liniek, ktoré zvýšilo intenzitu letov a cestujúci tak môžu z Bratislavy letieť priamo už aj do Izraela, Dubaja či Dublinu.

Aby nebolo úspechov málo, spomeňme aj percentuálny nárast prevezeného leteckého nákladu a jeho celkovú váhu 10 900 ton. V porovnaní s rovnakým obdobím ide o 10% nárast, čo patrí k ďalším dôkazom o rekordne dobrom polroku, ktorý dvihol latku letiska v Bratislave opäť o niečo vyššie.

letisko ba

Priaznivý vývoj neovplyvnia ani bezpečnostné riziká 

Podľa tlačovej správy očakáva vedenie letiska ďalšie dobré čísla, ktoré môžu zlepšiť úroveň služieb a ponuku letov. Najviac by ich mala dvihnúť práve aktuálna letná sezóna, veď tá je už tradične obdobím s najvyššou frekvenciou cestovania. Ani letom však dobré časy nekončia a pozitívny vývoj má pokračovať aj potom, a to bez ohľadu na zvýšené bezpečnostné riziká vo svete.

Čítajte aj:

Aktuálne: Letisko vo Viedni malo byť terčom teroristického útoku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ