Kúpili by ste si pozemok na Mesiaci? 23% Slovákov áno

1
942
Kúpili by ste si pozemok na Mesiaci? 23% Slovákov áno
Ohodnoť článok

mesiacPred rokmi svet obletela správa o predaji pozemkov na Mesiaci. Našiel sa špekulant, ktorí vyzbrojený informáciami z oblasti práva zistil, že nebeské teleso nepatrí nikomu a preto spustil predaj pozemkov. Ich výber údajne prebiehal len pomocou náhody dopadnutím prsta na mapu, či podľa iných zdrojov prsta na mesačnom glóbuse. Nech je ako chce, ako nápad je to dobré, veď svoju parcelu na Mesiaci majú aj niektorí Slováci a buď si to zadovážili pre seba, alebo ako darček pre niekoho iného. Spýtali sme sa v našej veľkej cestovateľskej ankete počas jesene na váš názor, či by ste si kúpili svoj pozemok na Mesiaci. Všetci tí, čo sa nezdržali odpovede nám napísali hneď na začiatku jasné Áno, alebo jasné Nie. Veľa krát sme sa však aj dozvedeli prečo tak odpovedajú. Čo sme zistili?

23,35% ÁNO vs. 76,65% NIE
Viac ako 76 % percent hlasujúcich Slovákov nám jasne odpovedalo nie. Zhruba tri štvrtiny opýtaných mali jasno a neraz dodali, že Zem je najkrajším miestom na život, prípadne reagovali na neprítomnosť vzduchu a podmienok pre život na Mesiaci. Našli sme aj vtipné odpovede ako porovnávanie množstva problémov už na Zemi, finančná tieseň, prípadne jeden odpovedajúci uviedol, že nestihne splatiť hypotéku za jeden život, takže potrebuje predĺžiť vek, aby mohol splácať aj druhú hypotéku. V zamietavých prípadoch sa veľmi často skloňovali slová „zbytočnosť, hlúposť“ alebo otázka „a na čo?“.

Pri odpovediach Áno bolo celkovo 113 odpovedí bez ďalšieho rozvíjania, avšak pár desiatok odpovedí prinieslo aj širšiu odpoveď. Jednou z odpovedí bola neistota toho, mu nebude už pritesno, iný narážal na podobný problém s preľudnenosťou. Zopár odpovedí odpovedali podobne v štýle, ak by nevedeli čo s peniazmi, zrejme áno.

Uvažovali ste už nad kúpou pozemku na Mesiaci? Hoci je svojim spôsobom múdre myslieť do budúcna a neskôr ryžovať, pokiaľ by niekto chcel pristáť na vašom pozemku a rozvinúť tam tábor, je neisté, ktorý kus povrchu vám patrí a či naozaj patrí, keďže štáty údajne neuznávajú tento predaj a parcelovanie Mesiaca. Nevedno teda, či to bude mať pre pra-pravnukov hodnotu. Čo si o kúpe pozemkov na Mesiaci myslíte vy?

1 komentár

  1. mesiac nepatrí nikomu! každý kto takto získal nejaké financie by mal byť tretsaný,predáva niečo čo jeho neni…teraz som si práve zmyslela ,že ho kupim celý,napíšem si papierik a mam ho! kto mi to vyhovorí??? tak cele je to len o tom myslím,si že mám kusok mesiaca,alebo hviezdu…ale nikdy nikdy to nebude patriť nikomu ,patrí to vesmíru a ten sme chvalabohu neovládli a nikdy sa tak nestane. hlúpi je ten čo si myslí,že niečo take može predávať,ešte hlupejší ten čo za to zaplatí..:-P

ZANECHAŤ ODPOVEĎ