Kultúrny program a festival piesní vo Vysokých Tatrách

0
807
Kultúrny program a festival piesní vo Vysokých Tatrách
Ohodnoť článok

Vo Vysokých Tatrách sa neustále niečo deje. Napriek tomu, že v zime žijú najmä vďaka lyžiarom, stále sa v nich nezabúda ani na kultúrne udalosti. Tie môžu byť spríjemnením vášho pobytu v Tatrách a tak sa možno hodí dozvedieť, čo sa konkrétne v meste Vysoké Tatry a okolí deje.

14. až 16. december: Vianoce v Tatrách – medzinárodný festival piesní a tancov
V stredu o 10:00 hodine sa odohrá slávnostné otvorenie prvého ročníka medzinárodného festivalu piesní a tancov. Od 13:00 sa odohrá súťaž v speve, vo štvrtok od 13:00 prebehne súťaž v kategórii choreografia a v piatok sa dozvieme výsledky. Objaví sa aj vystúpenie kyjevského súboru Show Group Mladost. Vstup je voľný.

16. december: Tatranský lezúň
V Singing Rock Caffe sa odohrá 4. kolo 3. ročníka pretekov v lezení po lezeckej stene. Vstup na podujatie je voľný. Organizátorom je Extreme Sport Team s kontaktom 0903 634 404.

22. december: Vianočné hudobné posolstvo
V hoteli Morava v Tatranskej Lomnici sa odohrá vianočný koncert s voľným vstupom huslistu Stanislava Balogha a klaviristu Dušana Bartoša.

23. december: Tatranské čarovné Vianoce
Deň pred Štedrým dňom sa v Tatranskejj Lomnici odohrajú malé vianočné trhy spojené s kultúrnym programom, rôznymi kapelami ale aj so superstáristkou Petrou Humeňanskou, kapustnicou a možnosťami nákupu suvenírov a jedla.

24. december: Spomienkový lampiónový sprievod
Hromadné vypúšťanie lietajúcich lampiónov sa uskutoční o 15:45 pri hoteli Morava a zakúpiť lampióny si bude možné na recepcii hotela.

25. december: Rovienka
Vystúpenie folklórnej skupiny Rovienka zo Spišského Bystrého.

26. december: Štefanská veselica
Pravá tatranská zábava s kultúrnym programom a vystúpením slepého speváka Mariána Banga.

informácie od mesta Vysoké Tatry

ZANECHAŤ ODPOVEĎ