K turistike patrí aj kvalitný oddych. V Liptovskej Osade nájdete oboje

0
1409

Horúce leto láka ľudí do hôr. Príjemná klíma hustého lesa v horúčave dobre padne. Krásna oblasť Liptova je na letnú turistiku ako stvorená. Zvládnu ju dokonca aj starší ľudia a deti. Po náročnom dni je však dobré oddýchnuť si. Klasická vírivka nie je zlá, no čo takto skúsiť floating?

Aktívny oddych je to pravé

Tento poklad nájdete jedine v komplexe Gothal Liptovská Osada. Je to dokonalá simulácia Mŕtveho mora s originálnou slanou vodou z Izraela. Kúpeľ v ňom prinesie úľavu svalom aj pokožke. Takéto uvoľnenie zaručí, že nasledujúci deň vybehnete na akýkoľvek kopec ako srnka. Rezort Gothal je tak ideálnou základňou pre výlety na Liptove. Môžete sa tu ubytovať v štýlových chalupách, ktoré poskytujú súkromie chaty a komfort hotela.

Chalupy v Gothale, floating. Zdroj: www.gothal.sk

Kam sa teda vybrať?

Zaujímavé je aj samotné okolie Liptovskej Osady. Výhodou je, že tento poklad ešte neobjavili turisti v takej veľkej miere. Ak teda hľadáte cyklotrasy alebo turistické chodníky, na ktorých nebudete na každom kroku zakopávať o turistov, ste na správnom mieste.

Cyklotrasy pre všetkých

Či už ste náročný horský cyklista, alebo sa bicyklujete rekreačne, na Liptove zažijete všetko. Liptovská Osada je totiž križovatkou cyklotrás pre všetky kategórie. Najnáročnejšia je 45-kilometrová cyklotúra horským terénom od Ružomberka až po Donovaly. Je čiastočne značená a tak ju odporúčame skôr fanúšikom adrenalínového zjazdu. Je vhodná pre horské a MTB bicykle.

Cyklotrasa Ružomberok – Donovaly.

Zdroj: www.MTbiker.sk 

Ak sa vyberiete do neďalekej obce Podsuchá, čaká na vás 38-kilometrový okruh Podsuchá-Smrekovica-Sidorovo-Hrabovo. Prechádza aj cez Ružomberok, kde sa môžete zastaviť na malý oddych. Trasa je tiež určená pre horské bicykle.

Pri horských bicykloch ešte ostaneme. 29-kilometrová trasa od Ružomberka do obce Jazierce prechádza cez malebný Vlkolínec. Patrí k menej náročným trasám, takže si na ňu môžu trúfnuť aj menej skúsení cyklisti.      

Vlkolínec. Zdroj: www.vlkolinec.sk                                            

Aj pre rodiny s deťmi

Pre fanúšikov dlhých výletov na trekových bicykloch je tu veľmi zaujímavá cyklotrasa Magurka, výlet do najvyššie položenej obce na Liptove. Vyráža sa priamo z Liptovskej Osady, takže je to logisticky veľmi pohodlná trasa. Nie je však pre začiatočníkov, keďže meria viac ako 61 kilometrov.

Veľmi zaujímavá je trasa Cyklokorytnička, ktorá kopíruje trasu niekdajšej úzkokoľajnej železnice. Začína v Ružomberku a končí v Kúpeľoch Korytnica. Vedie cez hranicu dvoch národných parkov – Nízke Tatry a Veľká Fatra. Meria 23 kilometrov a prevýšenie je tu len 300 metrov, takže sa odporúča aj pre rodiny s deťmi. 

          

Cyklokorytnička. Zdroj: www.ruzomberok.sk                             

Oddych po túre

Po náročnom dni plnom cyklistiky si zaslúžite poriadny oddych. Sprcha a posteľ tiež nie sú zlý plán, no prečo neposunúť oddych na iný level? Široko-ďaleko nenájdete taký veľký plavecký bazén so šiestimi dráhami, navyše s príjemnou 28-stupňovou vodou. Namáhané svaly zas ocenia pobyt v relaxačnom bazéne, ktorý je v Gothale k dispozícii. Deti s nevyčerpateľnými zásobami energie si užijú detský bazén. Skvelý nápad je napríklad aj masáž, či sauna.

A čo ak nevyjde počasie? Bicykle nechajte tam, kde sú a choďte si užiť aktivity priamo v komplexe Gothal. Tenis, bedminton, či golfový trenažér? Nevynechajte ani veľké fitness centrum, vybavené modernými prístrojmi a dokonca aj lezeckou stenou. Na svoje si prídu rekreační aj profesionálni športovci.

Relaxačný a detský bazén v stredisku Gothal. www.gothal.sk

 Čítajte tiež:

Poznáte záhadné miesta Slovenska?

Osobný tréner prezradil čo sa s vaším telom deje ak cvičíte po opici

Osobný tréner prezradil čo sa s vaším telom deje ak cvičíte po opici

ZANECHAŤ ODPOVEĎ