Juvenilná justícia a lov na deti, odoberanie detí rodičom v dokumente

0
3007

juvenilná justiciaJuvenilnú justíciu by sme si mohli vyložiť ako zámer chrániť deti. Presvedčili sme sa už mnohokrát z rôznych kútov sveta, že často môže ísť len o umelo vytvorené dôvody na začatie konania „ochrany dieťaťa“. Poznáme prípady, kedy sa rodičom odoberie dieťa na základe vykonštruovaných a vymyslených, prípadne zle pochopených, či nepochopených podnetov a indícií. Je strašná predstava, ak dieťa žije so svojou rodinou, súrodencami, starými rodičmi a jedného dňa sa to zmení, príde polícia so sociálnymi pracovníkmi a dieťa zoberie náhle a v mene zákona nemôže rodič robiť absolútne nič.

Rodičia sú dnes v strehu oveľa viac
Súčasní rodičia sú v strehu oveľa viac, než rodičia naši. Rodinné albumy a nahé fotky detí boli kedysi bežné. Dnes môžu byť prejavom pedofílie rodiča, ako by povedali niektoré choré mysle. Otrasné príbehy píše niekedy sám život, ale aj politici, ktorí nás neustále presviedčajú, že ich hlavný problém je vytvárať podmienky na to, aby vôbec bolo čo tunelovať. Stačí pritom ako zámienka už zopár modrín, ktoré majú deti bežne. Stačí však aj neprajný sused s dobrými známosťami, či iný nepriateľ, ktorý zatiahne za správne páky a človek je stratený v spleti zákonov, trestov a zmanipulovaného nepochopenia. Skúste dať dnes dieťaťu výchovnú, tú výchovnú, ktorá z mnohých z nás súčasných pomohla vychovať slušných ľudí. Rodičia, ktorí tú výchovnú nevedeli dať často vychovali grázlov, ktorí nepoznali medze, drzých ľudí, ktorí dosiahli aj „cez mŕtvoly“ svoje. Dnes sa rodičia za výchovné capnutia po zadku odsudzujú za týranie detí, trestajú a v iných krajinách sa im odoberajú deti. Trendom je prebrať zákony a poslúchať Európsku úniu. Čo nám zákony ešte predstavia?

Český dokument
Neprofesionálny český dokument síce má od kvality ďaleko, používa rôzne zábery z rôznych zdrojov, no jeho hodnota je neoceniteľná. Upozorňuje na podstatný problém súčasnej spoločnosti otvorene a priamo. Problém, ktorý môže vystrašiť a aj úspešne straší rodičov, je predstavený jasne a vyzýva kompetentných v Čechách, aby zasiahli. Týka sa pritom aj nás. Dokument predstavuje fungujúci systém v Rusku, Nórsku, vo Fínsku aj v Británií. Dotýka sa však úzko aj Slovenska.


Zdroj: genderjuju, Youtube.com