Jedna poisťovňa a zákon o psoch – 2 najväčšie jesenné faily našej vlády

0
1374

Názor: Situácia všade v každej možnej oblasti na Slovensku je napätá. Človek je v práci až vydieraný zamestnávateľom a ten zo strachu zo straty zamestnania trpí. Iní sa o svoje miesto boja a tak ako napríklad vrátnik Slovenskej televízie plniaci si svoju prácu až prehnane čestne, nepustí ani skutočnú moderátorku televízie do práce, lebo ju nemá na zozname. Dokonca sa tomu smiali aj vo večernom priamom prenose v relácií Legendy Popu, lebo mali tiež podobný problém. Ľudia sú ostražitejší, dávajú pozor, mnohí šetria. Rozmýšľajú o niečo viac ostražito. V mnohých vreckách a na mnohých účtoch je nejako menej peňazí a všetkému stúpajú ceny. Samozrejme, že všade ceny stúpajú, ale ani za svet nestúpajú platy, inflácia neinflácia. Do toho prichádza naša vláda s dvoma brutálnymi hlodmi, ktoré chce uzákoniť a zaslepení svojou pravdou, to očividne politici nemysleli ako vtip. Za tie dva najväčšie absolútne hlody a faily tejto vlády možno označiť dva veľmi medializované zákony.

2 rozdielne zákony a 1 spoločné – silný protest verejnosti
2 celkom rozdielne zákony a oba chcú nezmyselne riešiť niečo, čo je potrebné riešiť absolútne z iného konca. Jeden zákon chce priniesť len jedinú poisťovňu, čo pripadá akémukoľvek zdravo uvažujúcemu človeku ako nezmysel. Z hľadiska finančného, konkurenčného, marketingového, politického, ekonomického, zdravotnícko-poisteneckého, z hľadiska zdravého rozumu. Jedna poisťovňa je šialeným krokom naspäť a predsa naša vláda pristupuje k takýmto nápadom. Samozrejme zákon mobilizoval verejnosť a tá sa angažovala v hromadných pripomienkach. Áno, aj verejnosť môže čo hovoriť do vlády a fungovania štátu. Ak totiž jedna hlava vymyslí niečo, o čom si myslí, že ide o super nápad, a nájde sa tisíc ďalších, čo tvrdia opak, potom asi nebude niečo v poriadku.

Ďalší zákon, ktorý sa dá označiť za absurdné riešenie vzhľadom k slovenskej situácií a dôvodom zavedenia je zákon zakazujúci dve plemená a obmedzujúci viac ako desať ďalších. Bez akýchkoľvek skutočných čísel. Prvotné vyjadrenie bolo, že ku konkrétnym plemenám zakázaných psov sa dospelo na základe čísel útokov. Hlúposť. Tá najväčšia sprostosť od uvedenia stránok Slovenskej Národnej Galérie a cenovky za dizajn a obsah v päťcifernej EURO sume. Nikto totiž netuší, aké výsledky mali v rukách tí, čo zákon postavili. Zrejme len dali štyrom pohryznutým ľuďom obrázky psov, nech vyberú takých, ktorých by sa báli. To, že napríklad mňa osobne dohrýzol jediný pes v živote a bol to nemecký ovčiak a vo väčšine prípadov na Slovensku taktiež, zrejme politikov netrápilo. Zákon vymyslený, postavený na žiadnom základe, bez zmyslu, bez logiky, doslova hlúpy, ktorým sa nevyrieši nič, nepostihuje žiadnych krížencov – najčastejších útočníkov. Hlavne však nepostihuje pravých zodpovedných, ktorými sú nezodpovední majitelia a chovatelia psov – tí, čo psa a jeho význam nepochopili, alebo len zneužili jeho vzhľad a silu. Ak je však niekto skutočným chovateľom, problém tam nastať bezdôvodne nemôže. K nezmyselnosti zákona sa už vyjadrilo svojim stanoviskom niekoľko organizácií, skutočných odborníkov, klubov a netreba zabúdať ani na Slovenskú Kynologickú Jednotu, ktorá svoj názor dáva jasne najavo na svojich hlavných stránkach.

Neuveriteľné ohlasy na neuveriteľnú sprostosť
Za posledné roky azda najväčšie dva hlody našej vlády, ktoré vyprovokovali naozaj pestrú škálu ľudí nesúhlasiacich so zákonmi a s ich podobou. Z každej strany prichádzajú už naozaj skutočné vyjadrenia odborníkov, že je to nezmysel. Vláda však pri zostavovaní mala po ruke len tých odborníkov a len takú podobu zákona, akú sama chcela. V prvom aj druhom prípade. Dopady a to, koľko to bude stáť zbytočne štátnu kasu, to nikoho nezaujíma. A malo by možno už v prvom rade.