Inšpiratívne weby & blogy: Poznáte niektoré?

0
2463

Chcete vidieť niečo zaujímavé, ale neviete, kde kliknúť? Už ste si prečítali všetky vám doteraz známe blogy, ale láka vás čosi nové a nepoznané? Skúste preskúmať niečo z nášho výberu a inšpirujte sa!

inspirativne blogy clanok

janeXtom

Nový blog, ktorý funguje zatiaľ len pár týždňov. Dvaja študenti (čerstvá maturantka zo Slovenska a absolvent práva na King´s College v Londýne) vás prevedú tajomstvami a nástrahami študentského života s tipmi a trikmi, ako si ho čo najviac užiť. Keďže Jane bude študovať taktiež právo v Británii, blog bude zameraný na aklimatizáciu cudzinca na ostrovoch a doplnený o rôzne praktické rady, ako si poradiť s tamojším školským systémom a celou administratívou, ktorá je potrebná na získanie štipendií, študentskej pôžičky a ďalšie „nepríjemnosti“, ktorým sa FreshMan na univerzite nevyhne.

BrainPickings

Intelektuálna zmes toho najlepšieho, čo rozšíri vaše obzory. Maria Popova, ktorá blog pred niekoľkými rokmi založila, je spisovateľka, žurnalistka a zberateľka zaujímavostí. Blog sa venuje rôznym oblastiam ako psychológia, literatúra, umenie, dizajn, sociológia, veda, filozofia, antropológia, politika… a hľadá medzi nimi nové vzťahy a súvislosti. Cieľom je, aby čitateľ získal hlbší pohľad do jednotlivých sfér úplne nenútenou a príjemnou formou, ktorá sa ľahko číta a pamätá. Vychutnajte si úryvky rôznych kníh, citáty, ktoré pošteklia vašu myseľ, rôznorodú grafiku a obrázky a k tomu všetkému si priamo na blogu môžete pustiť hudbu, ktorá je vybraná presne pre tento blog, aby dotvorila jeho jedinečnú atmosféru.

tipy na blogy clanok

TED.com

Poznáte TED konferencie? Tieto konferencie sa organizujú na pravidelnej báze na celom svete. Sú zamerané na prezentáciu všetkého. Naozaj všetkého. V archíve nájdete prednášky („talks“) od rôznych rečníkov, ktorí sa venujú aj tým najneočakávanejším a najzaujímavejším témam a oblastiam. Prídu si na svoje všetci. Môžete sa započúvať do tém začínajúc športom cez vedu a končiac marketingom, technológiami, varením, environmentalistikou, umením… Prednášky nikdy nie sú dlhé, niekedy majú len 5 minút, ale priemerne je to 20 minút. Rečníci hovoria jednoducho, pútavo a vtipne. Žiadne uspávajúce rečnenie!

Pinterest

Mimoriadne obľúbená aplikácia, ktorá vás nasmeruje presne tam, kam chcete. Do vyhľadávača v aplikácii zadáte ľubovoľné kľúčové slovo a v priebehu sekundy uvidíte širokú ponuku blogov, stránok a obrázkov, ktoré súvisia práve s vami vybranou tému. Je jedno, či ste milovník veteránov, vášnivá cukrárka, alebo zúfalý otec, ktorý nevie, ako zabaviť unudené deti. Inšpiráciu nájdete zaručene na všetko! Ak chcete, jednotlivé blogy alebo obrázky si môžete pripnúť na vašu osobnú „nástenku“, aby ste sa k nim mohli kedykoľvek vrátiť.

Tak čo, už viete, kam najbližšie kliknete?

 

Ako zistiť rýchlosť načítavania webstránok a chyby