Ľudia z generácie Y majú menej sexu

0
3031

Výsledky štúdie Floridskej atlantickej univerzity zverejnenej v časopise Archives of Sexual Behavior hovoria, že generácia Y trávi v posteli menej času ako jej predchodcovia. 15% účastníkov prieskumu z generácie Y vo veku 20-24 rokov sa priznalo, že od osemnástich nemali žiadnych sexuálnych partnerov. U ľudí v rovnakom veku narodených v šesťdesiatych rokoch minulého storočia to bolo len 6%.

snow-white-1478788_1920

Prečítajte si: V týchto krajinách vás za častejší sex odmenia

Kariéra a opatrnosť

Niektorí odborníci si myslia, že tento posun je spôsobený osvetou a ľahkým prístupom k pornografii, ale antropologička Dr. Helen Fisherová za ním vidí dva iné kľúčové faktory.

Prvým je ambicióznosť. Mladí ľudia sa vraj viac sústredia na kariéru a pravidelný sex odkladajú na časy, keď budú pripravení sa viazať. Čím lepší sociálny status a finančné zabezpečenie, tým budú pre potenciálnych budúcich partnerov príťažlivejší. Kým kedysi bola svadba akýmsi prahom dospelosti, dnes sa za ňou ľudia nehrnú. Sex síce nie je spojený len s manželstvom, no aj pri nezáväznom pomere sa u dvojice môžu vyvinúť city. „Sex môže viesť k romantickým pocitom,“ vysvetľuje Dr. Fisherová. „Pri orgazme sa uvoľňujú hormóny, vďaka ktorým cítime s druhým človekom spojenie. Ani nezáväzný sex teda nie je úplne bez záväzkov – často totiž vedie k vzťahu.“

Druhým faktorom je opatrnosť. Generácia Y je obozretnejšia a vyberavejšia. Mnohí jej členovia pochádzajú z rozvrátených rodín a sami sa takémuto scenáru chcú vyhnúť. „Sex počká. Je všade, takže kto po ňom túži, ľahko sa k nemu dostane. Mladí z generácie Y si sami zvolili dočasne sa ho zriecť, kým sa venujú niečomu inému,“ uzatvára Fisherová.

Čítajte tiež: 

Sedem zbytočností, ktoré si na dovolenku nebaľte

Pavúky obľubujú orálny sex!


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/love-sex/why-millennials-arent-having-sex-according-to-a-relationship-expert-a7177431.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ