Flipora a vďaka nej ďalšia vlna spamu v našich emailových schránkach

0
1681

Svet zaplavuje ďalšia vlna spamu, a opäť ju aktivovali ľudia svojou neodbornosťou a neuvažovaním nad krokmi. Mali sme tu šialene bezočivé Badoo, Twoo, Hi5, MyZamaa, či Zorpia. Pripravte sa momentálne na vlnu prichádzajúcu zo služby Flipora.

flipora

V emailových schránkach sa už tretí týždeň objavujú emaily s jednoduchou pozvánkou a menom pozývateľa. Ten klasicky nemá ani tušenia, že niekoho pozval. pri pokuse nafingovať registráciu je však jasné, že odosielateľ pozvánok veľmi dobre vedel čo robí, keďže dal slušbe heslo do svojej schránky. Služba funguje vlastne identicky, ako mnohé doterajšie a už u nás spomínané služby. V tomto jednom konkrétnom prípade tak nejde o žiaden nový prvok, možno ak len ešte viac prepracovanejší a momentálne najživší. Táto služba však prichádza s miernou zmenou. Emaily, ktoré od nej prichádzajú, neobsahujú jasný názov služby a ani logo. Neviete teda, kam sa vlastne prihlasujete a prečo.

Ako zrušiť emaily?
Zastavenie príjmu emailov je možné pomerne ľahko. Záver emailovej správy nad adresou sa skladá z odkazu, ktorý využíva slovo UNSUBSCRIBE, čo vlastne znamená vyradiť váš email zo zasielania podobných emailov. Jedným kliknutím to však nekončí, hoci to tak na prvý pohľad vyzerá. Je nutné presunúť sa na otvorenej stránke dolu, kde sa nachádza to pravé tlačidlo na odhlásenie. To celkom hore len vyvoláva dojem odhlásenia. Dolné tlačidlo vás odhlási a až následne sa zobrazí správa o tom, že ste boli odhlásení. Služba priam trápne zobrazí obrázok smutného herca zo seriálu Dawsonov svet, ktorý má vyjadrovať sklamanie, že ste sa rozhodli neprijímať tento bezcenný spam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ