Facebook vie, kde presne ste, pokiaľ máte mobil

0
1828

A teraz pozor. Už vieme o tom, ako Facebook disponuje všetkými údajmi o vás, ktoré mu zadáte. Vieme aj o tom, ako Facebook nakladá so všetkými tými údajmi a zobrazuje vám reklamu presne podľa toho, čo vám vyčíta zo záujmov a z ešte viacerých ďalších kritérií. Dokonca už mnohí vieme aj to, ako veľmi zneužívajú čoraz viac ľudia „facebookovú negramotnosť“ iných jej užívateľov a vytvárajú stránky, ktoré vbždy pomôžu len jednej strane a uškodia tej druhej. Nuž ale to, o čom sa dočítate teraz, ste možno nevedeli.

Mobil vás prezrádza:
Máte spojený Facebook s mobilom? Bežte čo najrýchlejšie do svojich nastavení Facebooku konkrétne nastavení súkromia a obmedzte všetky položky, ktoré budú určené pre mobil a obmedzte zdieľanie všetkého, čo nechcete aby ostatní videli. Prejdite do nastavení súkromia, aplikácií a dobre si prejdite všetky možnosti. To čo naozaj verejnosť nemusí vidieť, ani von neposielajte. Kdekoľvek sa vaše meno objaví, dnes si vás môže absolútne hocikto preklepnúť. A pokiaľ máte Facebook neustále po ruke v mobile, ten môže vďaka službe Facebook places presne vedieť vždy vašu polohu. A vlastne rovnako tak aj vaši priatelia (pre malé skúsenosti s Facebookom žiaľ neupresním ako na to). Nie je to od Facebooku trochu drzé? Naozaj sa pozrite na nastavenie súkromia a venujte mu trochu čas. Ešte stále ľudia zabúdajú na to, akou hrozbou môže byť vyzradiť celý zoznam priateľov, fotografie, svoje koníčky, tajné túžby, svoje detaily zo života a podobne.

Slová do vetra, bez uší a očí…
Článkov by ale nebolo dostatok ani keby sa zhadzovali z vrtuľníka s čokoládou zadarmo, lebo kamkoľvek pozriete, u celkom cudzieho človeka nie len že zistíte jeho záľuby, ale aj miesto, kde do ktorého podniku práve šiel a kedy sa mieni vrátiť. Už len nájsť jeho adresu niekde vo výsledkoch nejakej súťaže a môžem sa mu pozrieť, aký televízor má v obývačke. Ale skôr by sa mi hodil Blu-ray prehrávač. Ten má medzi skupinami toho, čo má rád. Super, tak sa majte… idem si poň.