Dôvod, prečo tento chlapec na fotografii plače, vás dojme

0
2456

Portrét plačúceho chlapca s husľami obletel takmer celý svet. Tragický príbeh, ktorý sa skrýva za touto smutnou fotografiou dáva nádej, že dobré skutky, ľudské emócie a nezištná pomoc ešte nie sú celkom zabudnuté. 

 

THIS has to be one of the most powerful pictures to date… 🙏🏾 Diego Frazäo Torquato is this young beautiful 12 year old soul playing violin at Evandro João Da Silva’s funeral… His teacher and mentor who helped him escape violence and poverty through music. 🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾 Evandro João Da Silva was the coordinator of AfroReggae, one of Rio de Jenerio’s largest non profit organisations. He was murdered in 2009. 🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾 Beautiful little Diego passed away 6 months after this pic was taken from long term poor health from childhood. 🙏🏾 🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾 🙏🏾God bless his soul, God bless music and God bless the purity left in this world. 🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾 #EvandroJoaoDaSilva #DiegoFrazaoTorquato #afroreggae #riodejaneiro #sadness #RIP #godbless #musicheals #powerfulphoto #photography #peace #poverty #weareone #prayer #tears #melencholy #nonprofitorganization #nonprofit #mentor #violin #children #realsoulmusic #classicalmusic #brazil #psihi #soul #enoughisenough #kindness

Príspevok, ktorý zdieľa Real Soul Music (@real_soul_music),

Diego Frazao Torquato sa narodil a vyrastal v žalostne chudobných slumoch Parada de Lucas (Brazília). Od malička sníval o tom, že mu hra na husle pomôže vidieť celý svet. K Diegovi bol však osud od začiatku neprajný. V štyroch rokoch dostal silnú meningitídu, neskôr sa pridal komplikovaný zápal pľúc a problémy s dlhodobými výpadkami pamäte. Napriek všetkým ťažkostiam sa nakoniec naučil hrať na vysnívané husle.


Tip redakcie: Ideálna kariéra pre každé znamenie zverokruhu


V októbri roku 2009 Diego so slzami v očiach smutne vyprevádzal svojho obľúbeného koordinátora Evandra João Silvu, ktorého zavraždili na predmestí brazílskeho Rio de Janeiro. Evandro, sociálny pracovník neziskovej organizácie Afro Reggae, bol Diegov záchranca, strážny anjel a učiteľ hudby v jednej osobe. Na koncerte, ktorý bol usporiadaný na učiteľovu počesť, Diego počas hry neudržal svoj žiaľ a rozplakal sa.

Žiaľ, krátko po vyhotovení slávneho snímku, Diego, vo svojich 12 rokoch, umrel na leukémiu. Na jeho pohrebe sociálny pracovník José Júnior povedal: “Myslím, že Diegove posolstvo spočíva v sile a nádeji, že ak človek veľmi chce, dokáže sa zmeniť k lepšiemu.”

ZANECHAŤ ODPOVEĎ