DogNtag, psie známky s ktorými psa identifikujete cez mobil

0
3932

DogNtag identifikačná známka pre psaAk sa stratí psík, existuje niekoľko spôsobov, ktorými sa dá urýchliť jeho nález a návrat domov. Žiaľ nikdy to ie je stopercentná pravdepodobnosť. Čím viac sa vám však podarí percento úspešnosti zvýšiť, tým je to lepšie. V redakcii sme mali niekoľko týždňov jednoduchého a praktického pomocníka menom DogNtag. Je pravdou, že táto známka si vyžaduje aj poctivého nálezcu a smartfón. Náš redakčný pudlík na svojom obojku mimo iné známky nosí aj jednu, ktorú každý mladý a aj skúsenejší starší človek jasne identifikuje ako QR kód. Ten je schopný prečítať ktorýkoľvek smartfón alebo tablet s vhodnou aplikáciou. V prípade tejto konkrétnej známky si vlastne sami určíte, čo sa má po načítaní QR značky na známke zobraziť.

Identifikácia psa a psíkov profil
Celkový zmysel tohto malého vynálezu spočíva v lepšej identifikácií psa a nálezu majiteľa. O psovi sa totiž po načítaní kódu môžete dozvedieť informácie o tom, ako sa pes volá, akého je plemena, farby a máte tak istotu, že ide o konkrétneho psíka. Majiteľ psíka ho môže označiť ako strateného, čím nálezca dostáva jasný signál, že môže byť stratený už nejaký čas. V každom prípade sa však zobrazia viaceré kontaktné údaje o majiteľovi, ktoré sa zobrazia len pri načítaní kódu a odkážu na aj detaily o mene a poveloch, ktoré pes ovláda. Nálezca si tak môže byť aspoň podľa zadaných informácií istý, že si získa o niečo viac pravdepodobnejšie dôveru psíka a počkajú na majiteľa spoločne. Jednu podstatnú vec, ktorú vec obsahuje, je však nutné spomenúť najmä v prípade snahy o lokalizáciu nájdenia. Akonáhle nálezca psíka oskenuje značku, odosiela svoju polohu v prípade, ak má túto funkciu v mobile aktívnu. Vám ako majiteľovi a zadávateľovi informácií do profilu prichádza informácia o tom, že táto známka bola naskenovaná, čím je jasné, že psíka niekto našiel. Výhodou môže byť nález, hoci vás nikto nekontaktoval. Podľa polohy, ak je zaznamenaná, je tak vysoká šanca, že sa vám podarí vypátrať miesto výskytu psíka a aj miesto nálezcu.

Z pohľadu zadávateľa
Každé balenie obsahuje mimo značku z tvrdého plastu s jedinečným QR kódom aj overovací kód, pomocou ktorého je možné sa prihlásiť a vytvoriť profil pre psíka. Údaje si vyberáte našťastie sami, čiže sami aj rozhodujete to, ako profil bude vyzerať. Súčasťou by mala byť aj fotografia, ktorá celkovo vytvorí iný dojem z náhľadu informácií o psíkovi a dá jasnú informáciu, či ide o hľadaného psíka. Profil je jednoduchý s prehľadným dizajnom a funkciami. Pri nasadzovaní to má majiteľ psíka jednoduché. Druhá vec je, ako veľmi priateľský bude psík pri jeho náleze. Či si nechá pod krkom bez pohybu skenovať známku do mobilu.

Moderné technológie nám uľahčujú život už asi v každej jednej sfére, kde ešte pred sto rokmi nebolo vôbec nič. Starostlivosť o štvornohého havkáča je na celkom inej úrovni a niet sa čomu diviť že chovateľské vychytávky sa občas môžu týkať aj populárnych smartfónov. Oficiálnejšie informácie o známke nájdete na oficiálnejších stránkach slovenského dodávateľa: doginno.sk. Škoda len, že naša známka sa po jednej poriadnej naháňačke stratila. Dokonca sa našiel nálezca, ktorý po pár dňoch známku našiel, zo zvedavosti oskenoval, no na kontakty sa neozval. Je to škoda, radi by sme ju získali späť.