Dnes oslavujeme: Deň stromov

0
1829

Deň stromov sa oslavuje už od roku 1872, pričom cieľom tohto dňa je podporiť záujem verejnosti a zároveň sprostredkovať históriu i súčasné poslanie či nenahraditeľnosť samotných stromov. Zámerom je, aby si ľudia uvedomili nie len estetickú hodnotu stromov, ale aj ich význam pre ľudstvo.

forest-63427_960_720

Tip redakcie: Billboardov v Bratislave pribúda stále viac, nové stromy sa nesadia

História

Myšlienka dňa stromov pôvodne vznikla už v 19. storočí, pričom hlavným aktérom bol J. Sterling Morton z Nebrasky. Tento novinár písal články prevažne o poľnohospodárstve a prírode, čo ho viedlo k zamysleniu sa, aké významné sú pre nás stromy. Patril k zástancom myšlienky, že prítomnosť stromov v okolí zlepšuje klímu a tieto informácie písal aj do novín, aby sa o nich dozvedela široká verejnosť.

4. januára sa po prvýkrát rozhodol vyjsť z pozadia článkov a tak zorganizoval „deň stromov“, do ktorého sa snažil naverbovať všetkých s chuťou vysadiť nejaký ten stromček vo svojom okolí. Odhaduje sa, že sa počas tohto dňa vysadilo viac ako milión stromov, čo bolo začiatkom šírenia tejto myšlienky. Postupne sa deň stromov rozšíril po celom svete a tak sa 20. október stal Národným dňom stromov.

Čítajte tiež:

Xiaomi dobýva aj svet notebookov

Hromadne a bez násilia…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ