Deň matiek: Obdarujte mamičky trochu inak

0
4400

Deň matiek_1

Už dnes naše mamičky oslavujú svoj sviatok. Na deň matiek si pripomíname všetky mamičky, babičky, či prababičky. Kladiete si ale otázku, ako ich potešiť? Máme pre vás zopár originálnych darčekov, pri ktorých peniaze môžete odložiť bokom.  

Darujte jej hodinu, či dve

Venujte svojej mame čas, ktorý môže využiť ako len ona chce. Jednoducho prichystajte poukážku, na ktorú napíšete, že jej venujete dve hodiny pre seba a vy ju v jej obvyklej práci na dve hodiny zastúpite. Môžete namiesto nej umyť riad, vyvenčiť psa, poliať kvety, alebo čokoľvek, čo robí bežne. Čas, ktorý od vás dostane využije na oddych, leňošenie, či obľúbenú knihu. Tento originálny darček určite poteší a veru nestojí ani len korunu.

Deň matiek_2

Preberte jej zásteru

Mamičky sú tie super ženy, ktoré nám zvyčajne varia v nedeľu voňavý a chutný obed. Pripravovať jedlo pre svoju rodinu môže byť potešením, no po rokoch stereotypného vstávania ku hrncom a premýšľania, čo uvariť, sa z varenia môže stať otrava. Prekvapte ju a prevezmite v kuchyni dnes žezlo vy. Odbremeníte ju od povinností a určite sa tejto milej zmene poteší.

Trošku maškrtenia po obede

Po chutnom obede vždy padne vhod niečo sladké. Vezmite svoju mamičku na koláč s kávičkou, alebo na zmrzlinu a spojte to s prechádzkou v parku. Počasie nám veru praje. Alebo upečte pre ňu koláč, muffiny, cheesecake. Možností je veľa. Sladká pozornosť vždy padne vhod.

Deň matiek

Poľné kvety

Na lúkach máme v tomto období pestrofarebnú scenériu kvetov od výmyslu sveta. Vyberte sa na čerstvý vzduch a zapojte trochu fantázie. Vyčarujte z poľných nádher pestrofarebnú kyticu. S trochou estetického cítenia môžete svoju maminu obdarovať naozaj originálnou kyticou. Zaručene ju poteší a kvety sú stávka na istotu.

A hlavne!

Dary nie sú to hlavné, čo naše mamičky oceňujú. Darmi sme pre nich my, ich deti. Preto hlavne nezabudnite svojim mamám, babkám, prababkám povedať, ako ich veľmi ľúbite a čo pre vás znamenajú. Spoločné strávené príjemné chvíle s milovanou osobou sú predsa tým najväčším darom.