Dede nás už vytáča aj z rádia a ignoruje jazykový zákon

6
1492

Nie len tí, čo sledujú televíziu a tlač, ale aj tí, ktorí na prijímanie informácií používajú uši, sú čoraz viac vytočení z reklám T-mobilu. A na druhej strane stúpa aj počet fanúšikov, tak ako anti-fanúšikov. V rádiách totiž vyhráva reklama, ktorú akoby nahrávali Dede aj Kikuš nezávisle od seba a len štúdio ju neskôr spojilo do jednej. Dede číta počuteľne z papiera nejaký africký text a Kikuš mu do toho skočí, že mu nerozumie. Veď v rádiu nevidno titulky. Vtipný nápad. Keby ale Dede na to, dosť divne nepokračoval v rovnakom tóne, v rovnakej výške hlasu, akoby len mal pauzu pred nejakým donúteným čítaním. Kikuš ho napomenie, že mu nerozumie a on ďalej reční o svojom, nijak neprekvapený, ďalej v rovnakej výške hlasu. Absolútne neprirodzene. Reklama znie strašne. Ak teda vypnete televízor, zachodíte tlač, vypnete radšej už aj email, kde na homepage natriasa hlavu opäť Dede, nájde si k ľuďom cestu cez rádio. A potom to vyzerá asi takto:

Dede: Kikuš, bla, bla, bla, bla, bla
Kikuš: počkaj Dede, v rádiu nevidieť titulky
Dede: Bla bla bla bla bla,
Kikuš: Dede, nerozumieš?
Dede: Kikuš, bla, bla, bla, bla, bla
Kikuš: Dede,
Dede: Bla bla, bla, bla, bla

Kde sa podel jazykový zákon? Veď čo ak nám Dede práve povedal niečo neslušné, alebo sa v jeho posolstve skrývajú vedľajšie podmienky nejakej služby od nemenovaného poskytovateľa paušálov a služieb. Ani nevieme čo sa to ten Dede snažil vôbec povedať. Skrátka ak nám Dede práve oznámil, že viazanosti sa menia z dvoch na roky štyri, potom pogratulujme T-comu a T-mobilu za skvelú novinku. Samozrejme, že ide teraz len o fantazírovanie… africky z nás naozaj nikto nevie. Škoda.

Aktualizácia: 16. november 2010:
Vážení návštevníci, podľa toho, čo vykazujú štatistiky, vás u nás najviac zdržuje práve Dede. Očividne vás hnevá a niektorých dokonca teší. Medzi najžiadanejšími témami u nás je opäť len Dede, tak čo máme robiť? Písať o Dedem? Budeme sa radšej krotiť, nech nás nakoniec nezaškatuľkujú ako web nenávisti a rasizmu. Nuž ale nedá mi nespomenúť opäť novinku, telefonáty Dedemu. Niekde museli zrejme zverejniť číslo na neho, že mu začalo toľko ľudí volať. Volá mu aj ujko z Maďarska, ktorého monológ nechápe celé Slovensko, len to južné. Na celom zvyšku krajiny skrátka môžu ľudia len tápať, o čom to vlastne mlel, lebo aj ten prízvuk je mnohým Slovákom cudzí (tu sa opäť vnucuje názor, kuk titulka). Volá mu trápna Tamarka, ktorá s ním chce chodiť a aj preafektovaná ženská, ktorá šialene melie slovo za slovom. Dede len zdvihne telefón, nepovie ani slovo a ľudia mu akože kecajú a kecajú. Bez istoty či vôbec niekto zdvihol telefón a že vôbec je na druhej strane Dede. Smutné je dokonca na tom celom to, že pri všetkých telefonátoch je to stále ten istý video záber, ten istý výraz v tvári postávajúceho mladého Juhoafričana niekde vonku. Nuž to nahraté video T-mobile spojí ešte s nejakými ďalšími hlasmi na druhej strane a stavte sa o čo chcete, že má ešte okrem toho T-mobile nejaký tromf, ktorý vytiahne tesne pred Vianocami. Jasné, veď po Vianociach je tu Silvester a to si Dede nemôže nechať ujsť… alebo reklamka?

Comments are closed.