Ďalšia podvodná zbierka na Facebooku, opäť pre choré dieťa a v angličtine

0
4906

Podvodná zbierka na FacebookuSkutočnosti o tom, že trendy nechutných zvrátených podvodov a falošných zbierok k nám prenikajú zo zahraničia a naši slovenskí administrátori sa len opičia po iných, ani nemusíme ďalej rozvádzať. Stránky, ktoré sú nesmierne populárne aj napriek obrovskému množstvu podvodov a zvráteností, nesú meno futbalistu menom Stephan El Shaarawy. V skutočnosti však profil samotný s nim nemá absolútne nič a ide o falošné stránky s ale obrovským počtom fanúšikov presahujúc 600 000. Svoju popularitu stavia na nechutnostiach a výmysloch, ako napríklad tento, ktorý je zbierkou na záchranu dieťaťa. O samotných stránkac sa dozviete viac aj v minulom článku.

Rázštep podnebia a pery
Vážne vrodené ochorenie, ktoré je našťastie operovateľné a už sme sa mu na našom magazíne venovali aj po odbornejšej stránke, bolo zneužité na nechutnú hru získavania lajkov a zdieľaní. Neznámy autor fotografiu na internete našiel a bez akéhokoľvek spresnenia o aké ochorenie ide a vôbec bez nejakých ďalších informácií, suverénne uvádza, že pokiaľ príspevok lajknete, dieťaťu dáte 10 USD, pokiaľ mu dáte komentár, venujete mu 20 USD a pokiaľ budete vec zdieľať, venujete mu 50 USD. Zrejme tak ide o ďalšiu podvodnú zbierku, ktorá je spustená s dôvetkom „že ide o zbierku pre choré dieťa a Facebook tieto peniaze rodičom dieťaťa vyplatí.“

Vzhľadom na neutíchajúcu popularitu podobných podvodov na Slovensku opäť pripomíname, že nikdy nič takéto neexistovalo, neexistuje, nie je merateľné a Facebook sa od podobných praktík dištancuje. Žiaľ vzhľadom na marockých administrátorov, ktorí sa o odstraňovanie fotografii starajú a vôbec nechápu o čo ide, sa aj po nahlásení príspevku naďalej na stránkach objavuje.