Ďalšia automobilka v SR? Možno čínsky JAC, ktorý rád kopíruje dizajny

0
1460

Anhui Jianghuai Automobile Co., Ltd.Ministerstvo hospodárstva predvčerom uviedlo, že na Slovensku prejavil záujem investovať ďalší automobilový podnik, tentoraz čínska spoločnosť Anhui Jianghuai Automobile Co., Ltd. Spoločnosť vznikla pod týmto názvom v 1990 roku, pričom fungovala pod názvom Hefei Jianghuai Automobile od roku 1964. Dlhoročné skúsenosti v oblasti vývoja automobilov ju držia v Číne v popredí. Vyrába ťažké kamióny, nákladné vozidlá, miešačky, bežné vany, osobné vozidlá aj limuzíny. Venuje sa skrátka naplno celému automobilovému priemyslu. Zábavné na tom všetkom je, že hoci sa snaží a snaha sa automobilke aj darí, dizajn radi preberajú od iných vozov.

Samotná značka našincom nič nepovie, ale ak sa pozrú na mnohé modely osobných vozov, spozoruje aj slabý znalec súčasných modelov priveľké podobnosti s Mercedesom, Opelom a Toyotou. Automobilka si hlavu s právami na dizajn neláme. Mnoho modelov je skrátka až priveľmi podobných, a práve toto by mohlo prísť na Slovensko?

Po pravde, budeme veľmi radi, ak sa na Slovensko automobilka dostane (pokiaľ sa dovtedy do výroby dostanú dizajny a karosérie vlastné). Bude úplne ideálne, ak sa začne na východnom Slovensku. Aj napriek tomu, že to budú mať dovozcovia materiálu a niektorých dielov ďaleko, pracovný zápal a ochotu pracovať tam istotne nájdu.

Lepšie video sme nenašli:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ