Ďalší prieser strany 99%: naháňali si falšované podpisy

1
1424

Názor: Niečo na celej kampani a strane priveľmi smrdí…
…hovorí verejný názor, hovoria diskusie, a dovolím si tvrdiť aj ja, bezvýznamný autor týchto riadkov. Je to zneužitý názov združenia 99% z Ameriky na niečo politické tisícky kilometrov na východ, ide o šialene drahé reklamy, ktoré ťažko hovoria o obyčajnosti konkrétnych ľudí. K tomu všetkému sa pridáva škandál ohľadom umelého vytvárania podpisov a mien, ktoré sa mali podpísať pod vznik strany. Strana to popiera, pritom existujú jasné a verejne dostupné dôkazy.

Celé to obvinenie muselo z nejakého dôvodu prísť. Musel sa predsa nájsť niekto, čo odhalil nepravosť dvoch, troch podpisov… ale bude ich viac. Tento názor o tom povie svoje: http://gurova.blog.sme.sk/c/291369/Strana-99-zneuzila-moje-osobne-udaje.html

Sú aj ďalší:
Ďalší prieser strany 99%: vraj si naháňalo falšované podpisy
Ďalší prieser strany 99%: vraj si naháňalo falšované podpisy

Oveľa viac názorov aj na to si môžete pozrieť na svojskom až vulgárnom vyjadrení Nory Mojsejovej a v následnej diskusii ľudí pod videom, odkiaľ pochádzajú aj dve fotografie vyššie. Link na video. Ak si všimnete vyššie, jeden názor hovorí, že na nejakom intráku sa podpisy zbierali pre neznámu roľnícku stranu…

Dajú sa vôbec sfalšovať podpisy a údaje?
K prípadnej otázke, či sa mohlo niečo také stať, možno povedať len toľko, že áno mohlo. A je to žiaľ bežné. Stačí vedieť pár údajov o danom človeku, celých davoch a pozapisovať si ich v snahe rôzneho písma, či pier. Slúžia na to aj niektoré databázy, ktoré oficiálne neexistujú. Zneužitie osobných údajov, ktoré teraz polícia preveruje bude mať zrejme vážnu dohru. Záleží možno aj od toho, koho všetkého údaje zneužili.

Vzniklo 99.sk ako protinázor
Aktualizácia článku 4. marca 2012: na internete sa objavili stránky 99.sk, ktoré vás odkážu na zaujímavú stránku o hnutí 99%. Dokonca aj toto miesto si všimlo niekoľko detailov, ktoré sa neobmedzujú len na zneužitie názvu zahraničného spoločenstva, ale objavuje sa aj množstvo ďalších faktov. akt, že sú tam takmer dve desiatky tisíc fanúšikov hovorí sám za seba.

Strana si však v žiadnom prípade neprizná, že niečo zlé spravila a už v žiadnom prípade neodpovedá na otázky, alebo sa snaží vyhnúť odpovediam. „To my nie, to policajti“. Sťažuje sa, vraj bol postup polície pritvrdý. A aký mal teda byť, keď je 7 dní do volieb a k aktívnemu vyšetrovaniu je potrebné ešte veľa papierovania, hlásení a administratívy? Strana sa tiež odvoláva na pritvrdý zásah polície, ktorá vraj obťažovala ľudí. Pritom množstvo ľudí políciu stretne možno raz či dva krát pred vlastnými dverami vôbec a pochopiteľne má obavy, čo od nich polícia chce. Strach? Určite! Ale nakoniec jedine ak strach z toho, kde všade kto zneužije moje osobné údaje. Myslíme si, že k tejto téme sa dostatočne vyjadruje verejnosť na spomínanej stránke vyššie, preto sa k téme radšej vôbec od znechutenia nebudeme vyjadrovať.

Comments are closed.