Ďalší pochod v Bratislave: Tentoraz pochod pre zvieratká

0
1179

Historicky prvý pochod na Slovensku pre zvieratká sa má uskutočniť 25. februára 2012 od 16:00 do 18:00. Podľa programu sa začne pred budovou NR SR a cieľom bude Hviezdoslavove námestie. Na rozdiel od mnohých iných podchodov, tento pochod má upozorniť na práva zvierat, má byť pripomienkou na dodržiavanie, ale najmä schválenie zákonov, ktoré majú za úlohu trestať týranie zvierat oveľa prísnejšie, ako doteraz.

Citovanie samotného článku: „Hlavnou myšlienkou Zvieracieho pochodu je zabrániť tomu, aby sa na tento návrh zákona zabudlo. Je veľmi dôležité, aby bol Zákon o ochrane zvierat schválený v nasledujúcom volebnom období. Z tohto dôvodu je potrebné upozorniť týmto pochodom na návrh Zákona o ochrane zvierat, ktorý na Slovensku žiaľ stále chýba. Týmto apelujeme na všetkých, ktorým nie je ľahostajný osud zvierat, aby sa zúčastnili Zvieracieho pochodu a tým podporili prijatie tohto zákona. Na zúčastnených a ich zvieratká čaká stretnutie so známymi osobnosťami slovenského spoločenského života, ktorý akciu svojou účasťou podporia.
Zvierací pochod svojou účasťou podporia: cyperský veľvyslanec, ktorý prebral záštitu nad podujatím a množstvo hercov, spevákov a známych osobností! Zvierací pochod začne v spomínanom termíne 25.2.2012 o 16:00 pred Národnou radou. Na tomto mieste sa všetci účastníci stretnú a pochod sa presunie cez Palisády na Hodžovo námestie, z ktorého sa bude pokračovať na Župné námestie až k cieľu pochodu k Hviezdoslavovmu námestiu.“

Stránky PsiaDusa.sk informujú aj o prisľúbenej účasti takých mien ako sú: Janka Hospodárová, Zdenka Predná, Majk Spirit, Kristína Farkašová, Suvereno a ďalší.

Informácie aj na týchto stránkach: