Čo je najväčším pôžitkom? Prečítajte si odpovede

0
1813

najvacsi pozitok

„Čo si najviac užívaš?“ Toto bola jednoduchá otázka, položená pár ľuďom v mojom okolí. Jasné, vždy je to veľmi individuálne, ale pár vecí máme určite spoločných. Aby človek „nevyhorel“, je viac ako potrebné sa raz za čas odviazať a užívať si.

A čo teda robia ostatní?

Vychutnávajú si umenie

Toto je luxus, na ktorý mnohí nemajú čas. Kedy naposledy ste šli do galérie, do múzea alebo na koncert? Umenie, všetko estetické, oku a uchu lahodiace, nás môže preniesť do iných sfér. Odhalí iný uhol pohľadu a pohladí dušu. Skúste sa niekedy na sto percent započúvať do muziky. Nerobte nič iné, len chvíľu počúvajte. Rozdiel, však?

Doprajú si skvelé jedlo

Jedlo jednoznačne viedlo. Nejeden gurmán ocení delikátne jedlo, ktoré mu urobí deň. Záleží na kvalite, kreativite a zladení chutí. Nebojte sa vyskúšať nejakú špecialitu, niečo netypické. Jedlo je zážitok!

najvacsi pozizok

Rozprávajú sa

Zažili ste niekedy taký rozhovor, kedy ste boli hoci aj s neznámym človekom na jednej vlne? Niet nad čaro rozhovoru… Ten pocit, keď si s niekým tak sadnete po všetkých stránkach a máte pocit, že vaše názory, humor a duše sú rovnaké. Nebuďme povrchní, ale preniknime hlbšie. Dajte si záležať na komunikácii a uvidíte, veľa vecí sa posunie na vyšší level.

Vyhľadávajú dobrodružstvo

Cestujú, spoznávajú, skúšajú nové veci. Nebaví vás stereotyp každoročnej dovolenky v Chorvátsku? Zabaľte si jeden ruksak a dajte si výzvu dostať sa za jeden týždeň čo najďalej za čo najmenej peňazí. Alebo vyskúšajte niečo adrenalínové, čo vás možno desí. Pre niekoho môže byť dobrodružstvom napísať si denník alebo báseň. Všetko nové, čo vyskúšate, sa postará o množstvo zážitkov a skúseností, ktoré získate, len keď sa odvážite vstúpiť do neznámych vôd.

Robia radosť

Sebe aj ostatným. Možno to znie ako klišé, ale kto raz zažil nefalšovaný úsmev a rýdzu radosť len kvôli tomu, že niekomu pomohol, poradil alebo dal darček, zistil, že snáď niet ničoho lepšieho. Je skvelé si uvedomiť, že robiť ostatných šťastnými, robí šťastných aj nás.

Nech vás baví čokoľvek, hlavne buďte pôžitkár! Vychutnajte si život a sem-tam si doprajte aj nejaký ten „dezert“.