Česká vláda zamietla záchranu kožušinových zvierat, petícia sa opakuje

0
1251
Česká vláda zamietla záchranu kožušinových zvierat, petícia sa opakuje
Ohodnoť článok

Líšky ako kožušinové zvieratá, ukaztetovlade.cz iniciatívaZaujímavé, aj keď miestami veľmi smutné a kruté video oslovuje verejnosť, aby sa postavila proti obchodu s kožušinou a trápeniu zvierat. Aj keď máme možnosť na videu vidieť len jedno miesto s chovom takýchto zvierat a nemôžeme porovnať tieto podmienky s ostatnými, je zarážajúce, že v našich (alebo blízkych) končinách vzácne zvieratá ako sú polárne líšky a norky, ešte stále môžu aj v súčasnosti prežívať svoj krátky život v tak brutálnych podmienkach. Video prináša aj čísla, ktoré nemajú uvedený zdroj prieskumu, ale nakoniec môžu byť v skutočnosti aj oveľa vyššie. Drsné video zachytáva nie realitu z ázijských krajín, ale zo susedných Čiech. Ťažké podmienky, krátky život obmedzený na malý priestor bez podlahy stojac na zničených labkách na pletive. To len preto, aby mali výrobcovia kožušiny najmenej starostí s odpratávaním výkalov.

Neúspech a teda znova
Iniciatíva „Ukažte to vládě“ fungujúca pod organizáciou Svoboda Zvířat stroskotala na tom, že hoci pred niekľokými týždňami zmobilizovali český národ a mnohí podpísali petíciu, Česká vláda sa týmto problémom nezaoberala, respektíve sa k veci vyjadrila, že v zákonoch nebude meniť nič. Iniciátori petície a protestného projektu sa však nezdávajú a znova sa vlády pýtajú, tentoraz či naozaj minister videl video, alebo sa len nemohol pozerať. Petícia pritom funguje opäť aj teraz. Zapojiť sa môžu platné hlasy len z ČR.

Dopyt však stále je
Najväčším vývozcom kožušiny na svete je Čína. Za kožuch z činčily, polárnej líšky, norky, alebo fretky sa platia veľké peniaze. Preto je nemožné sa diviť záujmu o chov týchto zvierat u nás. V niektorých krajinách zavádzajú postupný zákaz chovu kožušinových zvierat. Naposledy napríklad vstúpili do platnosti zákony obmedzujúce ich chov v Holandsku. Dopyt po kožušine však napriek verejnej mienke neklesá. Dopyt teda plní ponuka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ