Cenovky v obchodoch a klamstvá na zákazníkoch

0
1300

Zákazník pre predajcu pán? To už dávno neplatí. V našich supermarketoch a celkovo aj bežných obchodoch sa predáva podradný tovar. Megaveľké zistenie kontroly objavili až dnes, pritom to isté zistili v Čechách oproti Rakúsku a Nemecku už pred rokmi a bežný človek na Slovensku túto skutočnosť pozná, ak pozná sortiment v Rakúsku a v zahraničí, odjakživa. Nič nové špecialisti neobjavili. Len trochu pozorný človek skrátka vidí, že v zahraničí je všetko akési lepšie, ale aj drahšie. Lenže nekvalitný tovar nie je to jediné, čo možno nájsť v našich obchodoch.

Cenovky
Sú to neprehľadné cenovky. Sú to ceny, ktoré patria k niečomu inému, ako majú patriť. Môžete sa rozčuľovať koľko chcete, aj tak vám je to zbytočné, lebo nikto z personálu okolo nepôjde a nespýta sa, či máte s niečím problém. Kým v Tescu máte ako tak šancu niekoho stretnúť, sú hodiny kedy v Kauflande alebo Bille nestretnete nikoho, jedine ak prídete k salámam a syrom. Cenovky najmä v červenom supermarkete bývajú neraz k niečomu celkom inému. Nie je vôbec jasné, k čomu sú a len zdanlivo sa podobajú na tovar vystavený nad ňou. Absolútny gól sú situácie, ktoré sú takmer v každom šiestom nákupe, kedy cena nesúhlasí s tou na štítku. Berte si mobil a foťte cenovky, pretože dohadovať sa pri pokladni vám zaberie menej nervov, než vám za to stojí. Vtipné je, že možno aj práve preto je zakázané v supermarketoch fotiť. Aby verejnosť nevidela, čo sa podarí iným zlé nafotiť. Nikto zatiaľ s tým nerobí, že prídete kúpiť víno, ale jeho cenu nezistíte nikde. Pani niekde medzi regálmi vám odporučí cestu na informácie, kde sa zdržíte až príliš, cestou, čakaním, vybavovaním a aj upokojovaním.

Má byť niečo zadarmo? Nie, to neplatí
Koľko krát sa vám stalo, že malo byť niečo zadarmo a ono to už neplatí? Určite sa niečo také nájde. Kúpte dve a dostanete tretiu zadarmo. Výrobcom garantovaná akcia, ale just v tej sieti, kde nakupujete akcia neplatí. Takže je produkt alebo nápoj rozbalený tak, aby ten jeden, či dva zadarmo, boli každá samostatná predajná jednotka s vlastnou plnohodnotnou cenou. Kúpte 4 minerálky a dve dostanete zadarmo. Keď ale pred zákazníkmi rozbalíme všetky obaly, nebudú o akcií vedieť, alebo si skrátka celé kartóny nevezmú, lebo si nebudú tým istí, či to platí aj na tie rozbalené mimo igelitový bal po 6 kusov. Všetko sú to zatiaľ reči, ale pozrite sa na ceny na fotografií na minerálnu vodu Slatina.

Slatina zadarmo minerálna voda odrb klamstvo obchodov

Ak ste si dobre všimli, cena 1,5 Slatiny je 0,47 €. Lenže je tu akcia, Slatina rovnaká, avšak s 33 % obsahom zadarmo – spolu teda 1,5 litra a 0,5 litra zadarmo. Aká je cena? Matematika by nepotrebovala samú seba na vypočítanie ceny. Skrátka 0,47 €. Nie! Čo na tom, že to je zadarmo, to neplatí. Je tam viac minerálky? Je! Tak treba platiť viac… A presne toto je Slovakia Style á la Coop Jednota. Keby s tým výrobca rátal, just si dá na oba produkty rovnaký EAN. Žiaľ to pre skladové zásoby a hospodárstvo predajne nie je možné.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ