Buďte v suchu vďaka kvalitnému nepremokavému oblečeniu!

0
523
Ohodnoť článok

Kto by nechcel byť na pracovisku chránený pred nepriazňou počasia, však? Ak pracujete v exteriéri, prípadne si vaša práca vyžaduje ochranný pracovný nepremokavý odev, mali by ste sa vybaviť spoľahlivými kúskami.

Pracovné oblečenie je základ

Pracovné odevy sú takmer najdôležitejšou ochrannou pracovnou pomôckou. Pred použitím pracovného oblečenia by ste sa mali oboznámiť s podmienkami ich použitia a povahou rizík proti ktorými vás odev ochráni. Vždy je potrebné dodržiavať odporúčané využitie, myslieť na limity materiálu i rešpektovanie bezpečnostných predpisov a noriem. Nezabúdajte ani na pracovné topánky i pracovné rukavice, ak si to charakter vašej práce vyžaduje. Pracovné nepremokavé odevy nájdu svoje uplatnenie v stavebníctve, poľnohospodárstve, doprave, pri rôznych voľnočasových aktivitách a iných činnostiach, pri ktorých ste vystavovaní nepriazni poveternostných vplyvov. Nepremokavé obleky sú spoľahlivou ochranou proti vode a rôznym iným nečistotám vďaka materiálu, z ktorého sú zhotovené. Obvykle sa zapínajú na zips a bývajú vybavené aj vodotesnými švami.

Dbajte na správny ochranný pracovný odev

Nepremokavé pracovné oblečenie vás ochráni pred poveternostnými vplyvmi a verte, že vďaka oblečeniu do dažďa z PVC a voskovaného polyesteru, vás už žiadne dažďové kvapky nezaskočia. Nepremokavý oblek, klasická pláštenka alebo nepremokavý plášť, prípadne spojenie týchto kúskov, vám zaručí prácu bez akýchkoľvek problémov. Vyberte si taký, ktorý vám najviac vyhovuje aj z hľadiska samotného obliekania sa. V ponuke sú tiež klobúky, zástery, blúzy, overaly a mnohé iné pracovné nepremokavé odevy, ktoré vám na vašom pracovisku zaručia ochranu pred vodou alebo nepriaznivými podmienkami spôsobenými počasím. Ak k nim pridáte aj nepremokavé pracovné bundy alebo pracovné čižmy, budete jednoducho v suchu!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ