Budeme hodnotiť políciu a ona nám nebude už dávať pokuty

0
1352

Od júla má mať polícia k dispozícií pre ľudí papiere, v ktorých človek vyplní, ako polícia pracovala. Takú blbosť mohla vymyslieť len naozaj táto vláda. Chcem vidieť toho, čo polícií poďakuje za pokutu a ešte ju pochváli v dotazníku. Chcem vidieť tú ženskú, ktorá poďakuje polícií za to, že jej ožratého násilníckeho chlapa nevysťahovala z jeho bytu (jasné že je byt jeho, ale jej ide v prvom rade o zdravie a o život a vtedy sa hodnotenie nepíše ľahko. Už vôbec nie dobré ak nie je podľa poškodenej). Chcem vidieť toho človeka, čo napíše polícií dobré hodnotenie, keď ho prídu zatknúť. Chcem vidieť toho policajta, čo mi dá papier a poprosí o pekné hodnotenie, keď mi pred tým dá pokutu za nedodržanie 70 metrového odstupu – inak ďalšej sprostosti vymyslenej súčasnou vládou. To mi nesmú dať pokutu, ak chcú odomňa dobré hodnotenie. Ak ale odmietnem napísať hodnotenie, nepochybujem, že si ho policajt napíše sám. Nuž ale chcem vidieť aj toho policajta, čo vytiahne dotazník po každom riešení krádeže, nepokoja v byte, pri zatýkaní a pri razii v domoch, keď všetko policajt prelezie a prehrabe sa vám v súkromnom živote.

Nie len, že sa zvýši počet papierov, ktoré bude treba vypĺňať, ale bude sa vytvárať nové pracovné miesto – človek, čo bude sedieť za hárkami papiera a bude rozoznávať to, či si niektoré policajt nevyplnil sám, či niektoré nevyžobronil a podobne. Ako mohla vôbec takáto hlúposť vzniknúť v hlave policajta? Aha…. vlastne už dáva zmysel, prečo je o nich toľko vtipov. Nuž takže príde doba, kedy skrátka bude polícia prosiť o dobré hodnotenie bežného človeka, laika v právnych veciach, postupoch polície a práve laik v policajnej práci má hodnotiť policajnú prácu. To je presne to isté, ako keď v našej firme prijmú niekoho mne nadriadeného, čo nebude mať v žiadnom prípade poňatia, ako funguje firma a čo vlastne robí a ešte ma bude hodnotiť, či vôbec robím prácu dobre. Je to taktiež rovnaká hlúposť, ako keď by mala osa vojsť do mraveniska a hodnotiť prácu mravcov.

Prečo toto všetko vôbec vzniklo?
Viditeľne pre jedinú vec. Pri tom všetkom zdražovaní, problémoch a „úpravách“ daní (v skutočnosti zdieraniu, zdieraniu a ešte raz zdieraniu obyčajného človeka) chceli vymyslieť niečo, čo by aspoň trochu slúžilo pre ľudí. Túžili vytvoriť niečo, čo by odvrátilo pozornosť nad tým všetkým zlom, ktoré si už vláda na ľudí pripravila a spustila. Túžia odvrátiť pozornosť od len zlých postupov a chcú aby si ľudia mysleli, že sa tvorí nie len niečo proti nim, ale aj pre nich. Ale že prídu s takouto hlúposťou, ktorú nakoniec nemusí nikto brať vážne a aby šéfovia zakryli dôvody prémií a hodnotení, môžu si dotazníky sami spraviť, dorobiť a podobne… tak to istotne nebolo správne riešenie.

Toľko názor…