Bruce Willis vraj zomrel, stal sa obeťou hnusného hoaxu ako M. Freeman

0
5836

RIP Bruce WillisPred pár dňami sa na internete a na Facebooku údajne objavili informácie o tom, že Bruce Willis zomrel. Stránka R.I.P Bruce Willis oznamovala, že zomrel 16. januára 2014. Okamžite sa do stránky zapojili tisícky jeho fanúšikov. Dnes stránka nefunguje, hoci na Facebooku nájdeme niekoľko starších stránok s rovnakým znením, ale menej účinným šírením. Willis sa tak stal ďalšou populárnou hviezdou, ktorú nejaký srandista pochoval a prilákal pozornosť sveta k sebe, keďže nikde inde daná informácia zverejená nebola. (foto: ilustračné)

Stránka zverejnila výzvu, aby ľudia písali sústrastné správy
Portál mediamass.com skopíroval tvrdenie tejto stránky ešte pred jej zmazaním. Tvrdila „At about 11 a.m. ET on Thursday (January 16, 2014), our beloved actor Bruce Willis passed away. Bruce Willis was born on March 19, 1955 in Idar-Oberstein. He will be missed but not forgotten. Please show your sympathy and condolences by commenting on and liking this page.” čo v preklade znamená, že 16. januára 2014 zomrel. Narodil sa 19. marca 1955. Následne si stránka dovolila požiadať v tejto správe fanúšikov, aby lajkovali stránku a písali kondolencie na nástenku. Táto absurdná výzva k verejnosti pritom v konečnom dôsledku vytvorila viralitu (tvoria ju lajky, komentáre a zdieľanie), ktorá ďalej mohla priniesť autorovi podvodnej správy zisk. Stránka skončila celkom rýchlo, už ju nenájdete. Zaslepení ľudia okamžite poslúchli a sústrastnými správami sa stránky začali plniť už v niekoľkých hodinách. Minulý rok sme mali možnosť vidieť skupinu, ktorá prezentovala aj údajnú fotografiu s rakvou, no nakoniec sme zistili, že fotografia pochádza z článku o prípade jedného rasistického útoku z minulosti.

Bruce Willis nezomrel, ako jeden z mnohých
Pochopiteľne, celé stránky na Facebooku a rozruch okolo nich, sú hoaxom. Podvodnou vymyslenou správou, ktorá sa snaží šíriť len pomocou klamstva. Herec žije. V minulosti si takto vystrelili už z hercov Morgana Freemana, Angeliny Jolie… a vlastne tretiny z Hollywoodu. Len stránky o vymyslenej smrti Morgana Freemana sú na Facebooku napriek nahláseniu minimálne desiatimi ľuďmi a držia si pár tisíc fanúšikov. Dnes stránky fungujú ako nechutná umelo udržiavaná chaotická jama plná odpadu, ktorý má baviť ľudí. Konkrétne pri Bruceovi Willisovi sa správy o jeho úmrtí objavujú takmer každý rok už od roku 2009. Vždy ide o podvodníka so záujmom pobaviť sa na nachytaných ľuďoch, alebo podvodníka s plánom na ľuďoch zarobiť. Aj keď sa to nezdá, nalákanie na podvodnú stránku na Facebooku môže priniesť nemalé peniaze jej autorovi.