Bratislavské letisko slávnostne otvorilo novú príletovú halu

0
3663

Príletová hala letiska M. R. Štefánika, BratislavaMedzinárodné letisko Milana Rastislava Štefánika v našom hlavnom meste dnes slávnostne otvorilo novú príletovú halu. Zapísalo si tak opäť ďalší významný deň vo svojej histórii, keď po vybudovaní novej odletovej haly letisko pokračovalo v rozsiahlej prestavbe. Nová príletová hala v súčasnosti dopĺňa nie tak dávno otvorenú halu odletovú, v rovnakom architektonickom riešení s najmodernejším vybavením.

BTS nová príletová hala

Slávnostné otvorenie
Piatok 13. nemusí vždy znamenať len smolu. Pre bratislavské letisko 13. júla bude dátum, kedy sa slávnostne otvorila dlho očakávaná nová príletová hala. Stalo sa tak spustením opony, ktorá oddeľovala len pár rokov staré priestory novej odletovej haly s novou príletovou. O tomto otvorení netušili ani prví klienti, ktorí prilietali na bratislavské letisko z historicky prvého príletu do novej haly linkou FR 9822 z Ríma a prekvapená bola aj cestujúca, ktorá prešla bránou ako prvá. Každého čakalo občerstvenie, pozvaní hostia z médií, zo spoločností z oblasti cestovného ruchu a zamestnanci letiska si spoločne pozreli prezentáciu, priebeh výstavby aj otvorenie, pri ktorom nechýbali najvyšší zástupcovia letiska aj politici.

BTS nová príletová hala

Moderné, vybavené a lepšie
Nová dvojposchodová budova a jej vybavenie môže plne konkurovať viacerým ďalším európskym medzinárodným letiskám. Nechýba dostatok miest na sedenie, voľné priestory, technologické vybavenie, ale taktiež aj nové obchody a možnosti občerstvenia cestujúcich. Jednou z predajní, ktoré tu otvorili svoju prevádzku je Coffeshop Company a postupne pribudne pobočka rýchleho občerstvenia, prípadne inej reštaurácie a ďalšie obchody. V schengenskej a neschengenskej zóne sa nachádzajú možnosti občerstvenia. K dispozícii je pre návštevníkov letiska bezplatný wifi internet ako aj možnosti nabíjať mobilné telefóny a notebooky. To ocenia najmä cestovatelia, ktorí si chcú čakanie na let spríjemniť surfovaním na internete. Nechýba novinový stánok ponúkajúci aj medzinárodnú tlač, ale aj služby pre mamičky s deťmi ako detský kútik, prebaľovacie pulty a ohrev jedla pre najmenších. Všetky nové priestory sú v súčasnosti prepojené a priechodné aj medzi sebou. Stará pôvodná príletová hala bola dnes do poobedia zatvorená, prešli ňou poslední klienti pred obedom, aby svoju úlohu mohla odovzdať modernejšej mladšej sestre. V zápätí sa začína s demontážou pôvodnej haly.

BTS nová príletová hala

Imidž letiska neustále napreduje, môže za to viditeľne aktívnejšie marketingové oddelenie, ale napríklad aj bohaté facebookovské stránky, ktoré vystupujú voči verejnosti ako priateľská spoločnosť. V letiskovej odletovej hale môžete už niekoľko týždňov obdivovať slávne lietadlo Caproni 33, na akom letel a zahynul aj národný hrdina Milan Rastislav Štefánik, ktorého meno bratislavské letisko nesie. Ide o presnú repliku s originálnymi dielmi, o ktorom sme vás už informovali.

Foto: M, Zaujimavosti.net, ďalšie fotografie v albume