Bratislava zažíva kalamitu: zápachy, sneh a kolabovanie dopravy

0
1817

Ak zvažujete cestu po bratislavských cestách, zvážte to. Od rána v hlavnom meste padá hustý mokrý sneh, ktorý by deti považovali za excelentný materiál na snehuliakov či bunkre. Pre dopravy a strechy je však postrachom. Sneh sa totiž na strechách drží, nekĺže a drží sa taktiež na cestách, kde spôsobuje výrazné problémy. Na viacerých miestach v uliciach Bratislavy stoja trolejbusy aj autobusy. Dopraviť sa na niektoré miesta je nemožné. Obyvatelia by mali preto očakávať zdržanie najmä na miestach, kde v podobných situáciách doprava nefunguje aj inokedy.

Kalamita odhrabané auto

Cesty sú pod snehom
Trasa od nákupného centra Eurovea zaberie smerom k prezidentskému palácu viac ako hodinu a pol. Autá prešmykuje pre niekoľko centimetrové, až 15 centimetrové nánosy mazľavého snehu. Fascinujúci bol pohľad na trolejbus stojaci neďaleko poisťovne Alianz v blízkosti Eurovea. Jeho zúfalý vodič snažiaci pre veľké koleso vytvoriť aspoň trochu prejazdnú cestu rozbíjal tvrdý sneh pod kolesom tenkým čiernym dáždnikom. Stojace vozidlá tvoria prekážky pre ešte idúce a tak vznikajú situácie, ktoré len tak tak nie sú poistnými udalosťami. Áut je priveľmi veľa a tak sú obavy z vyčerpanej nádrže pre státie v zápche celkom na mieste. Ťuknutých áut dnes môže byť viac.

Kalamita Bratislava

Nákupné centrá sú plné vody
Ak plánujete navštíviť niektoré nákupné centrá, pripravte sa na malé záplavy. Nie však pre dážď, ale neodhrabané autá jazdiace na pankáča, či rovno s bielou veľkou čiapkou. Brutálne vrstvy snehu na strechách áut medzi strešnými nosičmi, alebo aj bez nich sa roztápajú až v teple krytého parkoviska nákupných centier a práve z toho je azda najviac vody v nich.

Nie je čas na žarty
Pre zvyšok Slovenska ide o posmešnú situáciu, kedy „nedokáže zvyšok Slovenska pochopiť“ dopravné zápchy a dopravný kolaps. Pri kilometroch ciest, obyvateľnosti, tranzitoch a počte vozidiel je však nemožné posudzovať Bratislavu ako mesto neschopných vodičov. Najmä ak je každý tretí z východu, či južného Slovenska.

Prvá foto: TS, druhá foto: PB

ZANECHAŤ ODPOVEĎ