Severná Kórea ohlásila historicky prvú bankovú lúpež!

0
4004

Severná Kórea utrpela svoju prvú bankovú lúpež. Neznámi zlodeji sa infiltrovali do Shinamskej pobočky Centrálnej banky Kórejskej ľudovodemokratickej republiky v meste Cheongjin, oblasť severného Hamgyong. Správa bola ohlásená rádiom Free Asia vo štvrtok s odvolaním sa na zdroj z oblasti.

Zlodeji sa vlámali cez hlavný vchod banky a ukradli neobyčajné množstvo peňazí. Banka je v súčasnosti mimo prevádzky, no oblastná polícia predpokladá, že zlodej mal v banke komplica. Na základe tohoto incidentu statné pobočky banky v krajine zvýšili bezpečnosť aj navýšením počtu bezpečnostných pracovníkov. Zlodej si z banky odniesol 70 miliónov Kórejských wonov, menu, ktorá nemá žiaden oficiálny konverzný rate.

severna-korea-lupez

Shinamská pobočka mala v porovnaní s inými pobočkami na starosti množstvo zákazníkov, pretože sprostredkovávala predovšetkým obchod. Krádež by bez pomoci z vnútra banky nebola možná, uviedlo RFA. Banky naprieč Severnou Kóreou sa údajne zásobili viac peniazmi ako zvyčajne, kvôli zriedkavému kongresu vládnucej Robotníckej strany Kórey, ktorý sa ma začať 6. Mája.

ZDROJ: http://www.koreatimes.co.kr/www/news/nation/2016/04/485_203737.html