Až tragédia prinútila riešiť katastrofálny stav letectva

0
1135

Ruský prezident Dimitrij Medvedev vyhlásil, že je potrebné dať do poriadku leteckú dopravu, sprísniť kontroly a zlepšiť jej stav. čím to je, že sa vo svete dá do pohybu niečo až vtedy, keď sa stane tragédia? Práve technický stav letectva jednej z najväčších veľmocí sveta čakal na takúto tragédiu, než sa konečne dajú veci do poriadku? Zámer prezidenta riešiť problémy technického stavu lietadiel je naozaj pekný a vítaný.

V Rusku lietajú stroje, ktoré by u nás už dávno zakázali a snažili sa odpratať niekam preč. Nad Sibírou lietajú bežne stroje, ktoré ledva fungujú. Po páde lietadla pri Jaroslavli sa objavilo zopár článkov, kde niektorí hokejisti priznávajú strach z lietania v Rusku. Vraj boli prípady, kedy niekto vyskočil z lietadla pred odletom, len aby skúsil, či neodpadne krídlo a opäť zas naskočil. Jeden britský cestovateľ raz v jednom dokumente na východe Ruska udivene pozeral, na čom dokážu lietať a stále to pokladajú za lietadlo.

Príčina pádu lietadla nie je vysvetlená
Príčina pádu lietadla v Jaroslavli nie je ešte známa. Hoci sa našli obe čierne skrinky, stále sa nepodarilo zistiť, prečo sa lietadlo neodlepilo zo zeme na pristávacej dráhe a po horkoťažkom vystúpaní sa za dráhou spustilo na zem. Veľmi staré a nekvalitné kamery na letisku zaznamenali, ako lietadlo do jednej z kamier tvrdo vrazilo a kameru zničilo. O krátku chvíľu sa po páde lietadlo vznietilo a výbuch mal podľa svedkov výšku 10 poschodovej budovy. Niektoré média, aby vyzneli zaujímavo dokonca uvádzajú 9 poschodovú budovu a jeden špecialista 9 a pol poschodovú budovu. Zmysel toho, prečo chce byť pár novinárov originálnych mi uchádza. Na letisku, odkiaľ lietadlo vzlietlo zapečatili nádrž. To z dôvodu, aby sa z neho nečerpalo palivo skôr, ako bude jasná expertíza, či chybu na stroji nespôsobilo palivo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ