Angelina Jolie šokuje: kvôli riziku choroby si nechala odstrániť prsia

0
1253

Angelia Jolie, jedna z najväčších hollywoodskych hviezd súčasnosti a len nedávno ešte snom mnohých jej fanúšikov, v posledných týždňoch podstúpila sériu operácií, ktorými si nechala odstrániť a razantne zmenšiť svoje prsia. Dvojnásobná maztektómia sa týka oboch prsníkov. 37 ročná hviezda to priznala len včera. Urobila to ako prevenciu pred rakovinou, keďže bola nositeľkou dedičného génu BRCA1 z matkinej línie, ktorý toto riziko zvyšuje do zásadnej miery. Pomerne známy dekolt sa tak zmenšil zo zdravotných dôvodov. Angelia to pre médiá odôvodnila snahou minimalizovať riziko rakoviny, ktoré by bolo u nej nastupujúcim vekom veľké, ale tiež snahou byť na tomto svete čo najdlhšie s jej deťmi.

Angelina, ktorá už niekoľkými vyhláseniami svet informovala, že prednejšia jej teraz bude skôr úloha matky, zrejme už nezíska úlohy vo filmoch so šteklivou tematikou, v akčnom žánri, či v scénkach v tesnom oblečení… Ostatne, má vôbec také scény mimo Laru Croft?

Aktualizácia článku 22:00: svetové médiá, aj tie naše, opäť informovali len o tom, čo samé chceli. Známa herečka si síce dala odstrániť prsníky, no v skutočnosti len rizikové vlákna a chýbajúcu časť si dala nahradiť implantátmi. Nakoniec teda neprichádza o svoje prednosti, ako sa hodilo bulvárnym plátkom.