Americký USS McFaul sleduje unesenú loď od 19 mája

0
1395

Ilustračný obrázokAmerický torpédoborec USS McFaul od 19. mája sleduje pirátsku loď, ktorá bola pôvodne unesenou loďou M/V iceberg. Názov lode piráti premaľovali a potom, čo sa im do vysielačky hliadky prihovárali, či je všetko v poriadku, počuli od posádky, že je všetko v poriadku, len mali technické problémy, pre ktoré nie je nutné zastavovať loď a podobne. Vzápätí však posádka tajne odoslala správu o tom, že vyjadrenie bolo z donútenia únoscov a že sú unesení. Torpédoborec teda má loď na očiach. To, že sa z Icebergu stala na nejaký čas pirátska loď znamená, že piráti majú zas o niečo lepšiu výbavu.  Snáď už takto chytených pirátov usvedčia.

Otázne je, že ak je loď na sledovačke a médiá horlivo o prípade informujú, či sú Somálci naozaj tak blbí a nemajú na pevnine tú hlavnú osobu, ktorá ťahá za nitky a nemá satelit, alebo internet.  Veď by predsa hneď vedel, že má svojich sluhov upozorniť. Na celej veci visí viac otáznikov.  Nič menej držme palce americkému torpédoborcu, nech sa podarí pripraviť plán na oslobodenie premenovanej lode, jej posádky a nech sa jej podarí dať pirátom poriadne po papuli.

Na lodi bolo v čase únosu 24 členov posádky. Loď sa ihneď po unesení vydala k Somálskemu pobrežiu. Teraz križuje tieto vody a v pozadí ho sleduje USS McFaul. Je však úsmevné, že tak nesmierne chudobná krajina ako Somálsko má tak bohatých obyvateľov. Piráti si žiadaným výkupným prilepšia, aj keď je jasné, že niekto v pozadí sa v peniazoch topiť musí doslova a zo všetkých zainteresovaných asi najviac. Škoda len, že nikto nevenuje pozornosť pobrežiu, prístavom a skúmaniu hláv celého pirátstva.

Varovanie kapitánom, ktoré je asi zbytočné (veď už každý vie, že sa tam skrátka neopláca plaviť) zverejnil aj server beforeitsnews.com. Piráti o sebe dávajú vedieť pravidelne. Trebalo by nafingovať loď plnú armády a právnikov v neprestrielných vestách. Nemyslíte? Stálo by to menej ako výkupné za celú loď zašpinenú násilím a vydieraním.