Ako napíšem znak eura € a ďalšie znaky?

0
7180

Ide síce o drobnosť a tisícke programátorov a webmasterov to je úplne známe, nie však človeku, ktorý sa k tomu zatiaľ nedostal. Stretávam sa momentálne s priateľmi, čo menia na stránkach ceny u partnerov, či prerábajú kódy v bazároch na webe. Taktiež sa onedlho nájde nejaká tá osôbka, čo bude písať email o tom, koľko € stála jej nová kabelka, či za koľko € sa dalo zohnať tamto a oné.

Znak € nepatrí medzi klasické znaky bežné v našej abecede a len teraz sa začal objavovať na klávesniciach. Notebooky z dovozu ho niektoré už mali priamo vstavané, no aby som nechodil okolo horúcej kaše príliš, tu je krátky návod, ako v sekunde napísať znak € na akejkoľvek klávesnici.

Postup podrobný:
stlačíte na klávesnici ALT dole na ľavo a na numerickej klávesnici počas držania tohto altu stlačíte za sebou 0 1 2 8.

Postup normálny:
Stlačíte ľavý ALT a kombináciu 0128

Postup ihneď: ALT+0128

Výsledok:

Alebo ALT + E

Ešte by som upozornil, že niektoré aplikácie na tento znak nie sú pripravené na zobrazenie a prácu so znakom € a staršie verzie adresárov a rôznych aplikácií, kde sa zadáva meno, názov, či účtovné programy, môžu fungovať zle, alebo sa dáta vôbec neuložia. Znak spraví šarapatu, aplikácia skolabuje… ale snáď to nebude až taký horor.

Ako malý bonus prikladám rovnakým spôsobom vytvoriteľné niektoré iné znaky, slniečka, šípky, noty, smajlíky.

ALT+1 = ☺
ALT+2 = ☻
ALT+3 = ♥
ALT+4 = ♦
ALT+5 = ♣

ALT+6 = ♠
ALT+7 = •
ALT+8 = ◘
ALT+9 = ○
ALT+10 = ◙

ALT+11 = ♂
ALT+12 = ♀
ALT+13 = ♪
ALT+14 = ♫
ALT+15 = ☼

ALT+16 = ►
ALT+17 = ◄
ALT+18 = ↕
ALT+19 = ‼
ALT+20 = ¶

ALT+21 = §
ALT+22 = ▬
ALT+23 = ↨
ALT+24 = ↑
ALT+25 = ↓

ALT+26 = →
ALT+27 = ←
ALT+28 = ∟
ALT+29 = ↔
ALT+30 = ▲

ALT+31 =▼

Všetky sú štandardne obsiahnuté napríklad vo fonte Times New Roman, takže ak píšete email a použijete tento znak, mal by sa správne zobraziť pokiaľ používate spomínané písmo. Takýchto znakov existujú stovky. Využívajú ich mladí na chatoch, v ICQ (pozor QIP klient pri použití niektorých znakov padá a stráca sa aj história konkrétnej komunikácie).

(článok je písaný zámerne jednoducho, aby bol pre každého, nie je určený špecialistom a chronickým kritikom, slovíčkárom, citátorom atď)

ZDIEĽAŤ
Ďalší článokPaypal je obľúbený u internetových podvodníkov
administrátor stránok, autor článkov o rôznych zaujímavostiach zo sveta zábavy, vedy, zistenia a akcie...