Airbrush, málo známa technika nádhernej maľby, je využívaná aj na autách

0
3405

Airbrush na aute Airbrush je pre mnohých výtvarne nadaných ľudí na Slovensku málo známy pojem. Pri zhliadnutí tejto techniky pri jej postupe však nepochybne uznáte, že je inšpiratívna, veľmi pekná a lákavá. Ako už z názvu napovedá, má technika niečo spoločné so vzduchom. V skutočnosti ide o striekaciu pištoľ s farbou. To podstatné je však vo vás, uhle aplikácie pištole, blízkosti k povrchu a spôsob techniky. Talenty z celého sveta vedia touto technikou doslova vyrážať dych. Využívajú pritom striekacie pištole, pričom tie najlepšie sú priamo vyrábané pre airbrush a ich zakúpenie je ideálne zo zahraničia a cez internet. Na niekoľkých videách sa môžete lepšie zoznámiť s popisovanou technikou, ako aj s jej použiteľnosťou.

Niekoľko videí a návody
V zahraničí a miestami aj v našich končinách techniku poznajú milovníci výtvarného skrášľovania vozidiel, kamiónov a pod.

Časté využívanie techniky nájdeme aj v oblasti plochých podkladov a „bežného“ umenia

Hodí sa vám zopár začiatočníckych základov? Nech sa páči…

Záchodová doska vo vlastnom štýle

Rozmýšľate, kde ste túto techniku videli najčastejšie mimo áut? Bingo, tisíce skateboardov a snowboardov ju využívajú najmä ako vzorovú kresbu, podľa ktorej pokračuje výrobná linka. No originál tvoria často práve takto.


Úvodné foto: zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ