A takto si po svete lietajú tí najbohatší…

0
2319

bohaci_lietaju

Pravdepodobne ste už videli fotografie z luxusných letov, ktoré za nemalé peniaze ponúkajú Emirates Airlines. To je ale stále obyčajný mainstream oproti tomu, ako lietajú najväčší miliardári.

Najdrahším letom sveta je momentálne „The Residence“ od spoločnosti Etihad medzi New Yorkom a Bombajom. Jednosmerná letenka by vás vyšla na 38 000 amerických dolárov. A to to ani nie je priamy let.

The Residence je trojizbový prepychový apartmán, ktorý Etihad nazýva aj „lietajúci penthouse“. V cene letenky je samozrejme aj čašník a kuchár, ktorý vám počas letu pripraví jedlo podľa vášho želania. Počas letu máte k dispozícii vlastnú kúpeľňu, obývačku s koženým gaučom a 32-palcovou televíznou obrazovkou. The Residence je prvý komerčný let, ktorý vám ponúka aj vlastnú spálňu a dvojmiestnu posteľ. Ani tam nechýba 27-palcová obrazovka.

K luxusnému cestovaniu patrí aj prívoz a odvoz na letisko (ako inak, v osobitnom vozidle so šoférom), pohodlný check-in v súkromí, ďaleko od davu ľudí. Počkať na svoj budete môcť v privátnom salóniku.

K dispozícii majú zákazníci vlastného cestovného asistenta, ktorý na požiadanie rezervuje stôl v reštaurácii alebo zabezpečí lístky na rôzne podujatia a akcie.

Ak ste ochotní utratiť 38 000 dolárov za jednosmernú letenku, neváhajte.

Ak chcete ušetriť, užite si aspoň video-prehliadku: VIDEO (Zdroj)