Záhada Bermudského trojuholníka vyriešená! Vedci už vedia, prečo miznú lode v tejto oblasti

0
5888

bermudsky trojuholnik

Vedci objavili prírodný úkaz, ktorý by mohol vysvetľovať záhadu Bermudského trojuholníka! Okolo pobrežia Nórska našli na morskom dne niekoľko kráterov vytvorených pravdepodobne explóziami metánu. Plyn sa tvoril a hromadil v sedimente a keď vytvoril obrovské bubliny, prerazil cez dno mora smerom k hladine. Vzniknuté krátery sú asi 800 metrov široké a 45 metrov hlboké.

Lokalizácia tohto objavu je síce ďaleko od spomínaného Bermudského trojuholníka (Porto Rico, Bermudy a Florida) ale na základe veľkosti kráterov sa vedci domnievajú, že podobný dej by mohol byť zodpovedný za miznutie lodí v oblastiach ako Bermudský trojuholník.

bermudsky trojuholnik

Pri explozívnom výstupe plynu nad hladinu je voda silou odtlačovaná smerom od výbuchu a to spôsobuje potopenie lode nachádzajúcej sa práve na hladine. Lietadlá prelietajúce nad výbuchom metánu sa pravdepodobne zrútia, keď sa metán vo vzduchu vznieti a podpáli motory.

Detailné informácie ohľadom tohto objavu budú zverejnené budúci mesiac na výročnom stretnutí Európskej spoločnosti pre geovedu, kde odborníci vyjadria svoje názory na to, čo by metánové bubliny mohli reálne ohrozovať námorné lode.

Zdroj: thesundaytimes.co.uk