Vodné šmykľavky vyrobené podomácky môžu pobaviť aj zraniť

0
4406

Dnes tak trochu na extrémnu nôtu. V USA poznajú zábavku jednoduchej výroby vodnej šmýkľavky už nejaký čas. Postupne sa táto sranda dostávala aj do zvyšku sveta, aj keď ťažko povedať, či naozaj vec vznikla v USA, alebo sa tam len udomácnila a tešila tej najväčšej popularite. Na výrobu takejto zábavky vám stačí v podstate len málo, a predsa veľa. V skratke si spomeňme, čo potrebujete:

  • Veľmi hrubý igelit, či umelá plachta, plastová rampa…: Čím dlhšie a širšie, tým lepšie. (Pozor, najlepšie sú staré reklamné pevné plachty s hladkým povrchom, ktoré sa dajú zohnať aj v zberných surovinách)
  • Svah: neplatí, čím strmší, tým lepšie, skôr je vhodný členitejší
  • Voda: pustíte ju po igelite
  • Miesto na rozbeh hore a miesto na brzdenie dole
  • Lekárnička a prednastavené číslo 112 na mobile.

Napriek rizikám, ktoré táto vodná šmýkľavka prináša, treba uznať, že spustenie na takejto zábavke je zážitkom, nestojí veľa, počet jázd nemáte obmedzený, len možno nerovný svah, kamene a nerovnosti môžu zanechať vážne stopy a zranenia. Osobne sme to skúšali, no pri výrobe je potrebné dbať aj na sklon svahu, aby spúšťajúci sa ľudia nevyletúvali zo zákruty, alebo v konkrétnom mieste neustále von. nezabudnite ani na dostatok vody, bez ktorej je spustenie občas bolestivé. Je možné, že sa k celej srande dostanete aj bez tohto článku, berte však dôraz na bezpečnosť. Prečo? Niektoré video to naznačujú…

Keď ide o organizovanú vec, môže to byť aj o bezpečnej a neextrémnej zábave

Toto je už možno príliš

Trochu iná kategória Water Slide