Viva Forever Spice girls

0
1558

Britská dievčenská formácia The Spice Girls patrila svojho času ku komerčne najúspešnejším skupinám. Dievčatá mali síce krátku, ale veľmi úspešnú kariéru. Spice Girls sú najpredávanejšou ženskou skupinou na svete a nezdá sa že ich rekord – viac ako 75 miliónov predaných albumov iná skupina tak ľahko prekoná. Ich prvé dva albumy : The Spice 1996 a The Spice World 1997 sú s počtom predaných kusov 23 a 20 miliónov prvým a druhým najpredávanejším albumom ženskej skupiny všetkých čias. Rovnako sú Spice girls najúspešnejšou britskou skupinou hneď po The Beatles.
Skupina sa definitívne rozpadla odchodom Geri Halliwell počas americkej časti turné v roku 1998. Skupina síce ako kvarteto vydala ešte jeden album Forever z roku 2000, ale ten už znamenal definitívny koniec kariéry. Dievčatá už v tej dobe usilovne pracovali na sólových projektoch a ako skupina fungovali len na papieri.
Svoje sily spojili až po rokoch a to v roku 2007 pri príležitosti 10. výročia založenia skupiny, keď vydali album najväčších hitov a vybrali sa na svetové turné. To malo pôvodne pozostávať z 11 koncertov no na základe enormného záujmu zo strany fanúšikov odohrali dievčatá celkovo 48 koncertov so ziskom viac ako 70 mil. USD. Neuveriteľných 17 koncertov odohrali v rodnom Londýne a tým sa zapísali do histórie 02 arény.
Dievčatá sa na spoločné pódium nechystajú, každá sa venuje sólovej kariére v hudobnom, televíznom, filmovom alebo módnom biznise. To ale neznemená, že so skupinou je koniec. Naopak. Známa komička, producentka a scenáristka Jennifer Saunders usilovne píše Viva Forever: Spice girls muzikál. Produkovať by ho mala Judy Craymer, ktorá stála aj za megaúspešným muzikálom Mamma Mia! Režírovať by ho mala Marianne Alliot. Muzikál by mal byť uvedený na budúci rok vo West Ende. Či sa dočkáme aj jeho filmového prevedenia zatiaľ nie je isté.