V Simpsonovcoch len 12 hlasov dabuje viac ako 100 postáv

0
5499

Simpsonovci sú výnimočným seriálom, ktorý vychádza už niekoľko desaťročí a priniesol množstvo nestarnúcich postáv. Originálny dabing animovaných postavičiek preslávil také mená ako Dan Sactellaneta, Hank Azaria, Pamela Hayden, Julie Kavner a ďalších. Český dabing je tak dokonalý, že sa o slovenský nikto radšej ani nepokúšal. Homer sa najskôr objavil v podaní Vlastimila Bedrnu, neskôr s hlasom Vlastimila Zavřela. Jiří Lábus dabuje Marge, Martin Dejdar Barta a Helena Štáchová dabuje Lízu a minimálne Maggie. Portál VOX v rámci pôvodného originálu zverejnil jasnú tabuľku toho, koľko rôznych postáv v origináli nahovára len 12 hlasov. V podstate len Karl Wiedergott (jeden z mafiánov) a Marcia Wallace (učiteľka Crabappleová) dabujú jedinú postavu. Pri iných ide o poriadnu hromadu.

Simpsonovci dabing hlasy

  • Dan Castellaneta: má na svedomí Homera, Barneyho, psa Spasiteľa, Mela, školníka Willyho, deda Abrahama Simpsona, starostu Quimbyho, Itchyho aj šaša Krustyho a ďalších
  • Hank Azaria: výborne dabuje Apua, Očka, šerifa Wigguma, tlstého komixáka, Carla, starého Van Houtena, Luigiho, Čmeliaka a mnohých iných.
  • Harry Shearer: zaujímavosťou je, že dabuje naraz pána Bearnsa aj Smithersa, ďalej Flandersa, riaditeľa Skinnera, vodiča autobusu Otta, Lennyho, Scratchyho, učiteľa hudobnej, psychológa, Lugasha a ďalších
  • Tress MacNeille: jej hlas dáva život Skinnerovej matke, farárovej žene a množstve rôznych žien
  • Pamela Hayden: dabuje Millhousa, Nancy Wiggumovú, a ešte množstvo detí zo školy
  • Nancy Cartwright: okrem Barta Simpsona dabuje aj najmladšieho Flandersa, malého Wigguma, Nelsona Muntza a iných
  • Maggie Roswell: Mode Flandersová, jedna z učiteliek a pár ďalších žien
  • Russie Taylor: Martin Prince, Uter z Nemecka, ktorý zmizol nevedia kam, Sherry a Terry a ďalšie dve deti.
  • Yeardley Smith: je hlas dabuje dve z hlavých postáv. Lízu Simpsonovú a najčastejšie aj zvuky Maggie Simpsonovej.

Aby sme však boli presní, v seriáli sa objavili aj iné hlasy. Ide o celebrity, ktoré si zadabovali samých seba. Napríklad Katty Perry, Mick Jagger, Pete Towsend, Lady Gaga a mnohí iní. Podobne je na tom aj South Park. Tam dabujú Trey Parkr a Matt Stone obaja po dvoch hlavných hrdinov a dopĺňa ich Mona Marshall a April Stewart. Parker dabuje celkovo 32 postáv, Stone 23 rovnako ako Mona. April ich má 8. Mimo nich sa objavuje aj pár hosťovských hlasov.

zdroj obrázku: vox.com