Zlá karma skupiny TLC: smrť , rakovina a osobný bankrot

0
7172

Zdá sa, že členky skupiny TLC prenasleduje zlá karma. Skupina zažila svojho času obrovský úspech. Patrila medzi najpredávanejšie. Trio dievčat sa tešilo obrovskej popularite, no do ich ziskov sa to však nijak výrazne nepremietlo. Problém bol v nevýhodných zmluvách, ktoré mladé speváčky podpísali.

Z ich druhého albumu CrazySexyCool z roku 1994 sa predalo viac ako 15 miliónov kusov, čo je neuveriteľné číslo. Práve z toho albumu pochádza aj ich najväčší hit Waterfalls. Celkovo skupina vydala 4 štúdiové albumy , ktorých predajnosť presiahla 50 miliónov. Bohužiaľ žiadne boháčky sa z nich nestali.

Prvý šok skupina zažila počas najväčšieho úspechu keď Lisa „Left Eye“ Lopes podpálila dom svojho priateľa Andreho Risona. Ten ju vraj fyzicky napádal a Lisa sa mu chcela pomstiť tým, že mu podpálila jeho obľúbené tenisky. Žiaľ okrem tenisiek zhorel aj ich spoločný dom a Lisa dostala päťročnú podmienku.

Krátko po incidente skupina ohlásila bankrot a 5 rokov žili dievčatá bez pravidelného príjmu. Fanúšikovia ich však milovali a dokonca im posielali peniaze. Počas éry ďalšieho albumu FanMail z roku 1999 sa skupina dostala opäť na vrchol. Žiaľ šťastie netrvalo dlho a členky sa začali medzi sebou hádať. Nakoniec si posielali odkazy cez médiá a Left Eye sa chystala skupinu opustiť.

Jej pripravovaný sólový album už nestihol vyjsť a Lisa sa nedožila vydania ani spoločného štvrtého albumu skupiny 3D. Tragicky zahynula v apríli roku 2002 pri autonehode. Pre skupinu to bol absolútny koniec.

Tragédií však pribudlo. Tionne Watkins známej ako T-Boz diagnostikovali v roku 2006 rakovinu – nádor na mozgu. Po 3 rokoch náročnej a nákladnej liečby sa jej podarilo chorobu poraziť. I keď sa snažila presadiť sa ako sólová speváčka, úspech neprišiel a tento rok ohlásila na súde osobný bankrot. Podľa súdu dlží 750 000 dolárov.

Ako sa zdá, nie vždy sa úspech rovná šťastiu a prosperite.